| by admin | No comments

جوایز بفتا 2021 کامل شد/ بهترین فیلم سرزمین آوارگان- اخبار سینما و تئاتر – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فرهنگ و هنر به نقل از ورایتی، بعد از برگزاری شب اول جشن سینمای بفتا در رویال آلبرت هال لندن که به صورت مجازی برگزار شد، شب دوم مراسم نیز برگزار و برندگان بخش‌های دیگر معرفی شدند.

در این دور، فیلم «سرزمین آوارگان» با کسب بهترین عنوان در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول زن توانست پیشتازی کند. 

فهرست کامل برندگان:

بهترین فیلم: «سرزمین آوارگان». نامزدهای دیگر شامل: «پدر»، «موریتانیایی»، «زن جوان نوید بخش»، «دادگاه شیکاگو 7»

بهترین بازیگر زن: فرانسیس مک‌دورماند برای «سرزمین آوارگان».

نامزدهای دیگر شامل: باکی باکری برای «راکس»، رادا بلانک برای «نسخه چهل ساله»، ونسا کربی برای «تکه‌های یک زن»، وون‌می موساکو برای «خانه او»، آلفری وودارد برای «کلمنسی»

بهترین بازیگر مرد: آنتونی هاپکینز برای «پدر».

نامزدهای دیگر شامل: ریز احمد برای «صدای متال»، چادویک بوزمن برای «بلک باتم ما رینی»، آدارش گوراو برای «ببر سفید»، مدس میکلسن برای «یک دور دیگر»، طاهر رحیم برای «موریتانیایی»

بهترین کارگردان: کلویی ژائو برای «سرزمین آوارگان».

نامزدهای دیگر شامل: توماس وینتربرگ برای «یک دور دیگر»، شنان مورفی برای «دندان شیری»، لی آیزک چانگ برای «میناری»، یاسمیلا ژبانیچ برای «کجا می‌روی آیدا؟»، سارا گاورون برای «راکس»

بهترین فیلم بریتانیایی: «زن جوان نویدبخش»

نامزدهای دیگر شامل: «آرامش در کنار اسب‌ها»، «کاوش»، «پدر»، «خانه او»، «برزخ»، «موریتانیایی»، «موگول موگلی»، «راکس»، «سن ماد»

بهترین موسیقی متن: «روح»

نامزدهای دیگر شامل: «منک»، «میناری»، «اخبار جهان»، «زن جوان نویدبخش»

بهترین نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی نوظهور: رمی ویکس برای «خانه او»

نامزدهای دیگر شامل: بن شاروک برای «برزخ»، جک سیدی برای «مافی»، ترزا ایکوکو و کلر ویلسون برای «راکس»، رز گلس برای «سن ماد»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: دنیل کالویا برای «یهودا و مسیح سیاه»

نامزدهای دیگر شامل: بری کیوگان برای «آرامش در کنار اسب‌ها»، آلن کیم برای «میناری»، لسلی اودوم جونیور برای «شبی در میامی»، کلارک پیترز برای «5 هم‌خون»، پل ریسی برای «آوای متال»

بهترین بازیگر زن نقش مکمل: یو-جونگ یون برای «میناری»

نامزدهای دیگر شامل: نیام الگار برای «آرامش در کنار اسب‌ها»، کوثر علی برای «راکس»، ماریا باکالووا برای «بورات 2»، دامینیک فیشبک برای «یهودا و مسیح سیاه»، اشلی مادکووه برای «کانتری لاینز»

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: «زن جوان نویدبخش»

نامزدهای دیگر شامل: «یک دور دیگر»، «منک»، «راکس»، «دادگاه شیکاگو 7»

بهترین فیلمنامه اقتباسی: «پدر»

نامزدهای دیگر شامل: «کاوش»، «موریتانیایی»، «سرزمین آوارگان»، «ببر سفید»

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان: «یک دور دیگر»

نامزدهای دیگر شامل: «رفقای عزیز»، «بینوایان»، «میناری»، «کجا می‌روی آیدا؟»

بهترین مستند: «معلم اختاپوس من» ساخته پیپا ارلیش، جیمز رید، کریگ فاستر

نامزدهای دیگر شامل: «جمعی»، «دیوید آتنبرو: زندگی روی سیاره ما»، «مخالف»، «معضل اجتماعی»

بهترین بازیگر نوظهور بریتانیایی: باکی باکری

نامزدهای دیگر شامل: کنراد کان، کینگزلی بن ادیر، مورفید کلارک، سوفی دیریشو

بهترین انیمیشن: «روح» ساخته پیت داکتر، دانا موری

نامزدهای دیگر شامل: «به پیش»، «گرگ‌رانان»

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید