| by admin | No comments

جنگ جنگ تا پیروزی! – ایسنا


طاهر شیخ الحکمایی، هنرمند پیشکسوت عرصه مجسمه‌سازی که در روزهای کرونایی و با شرکت در پویش مشاهنر تلاش دارد به زبان هنر و با خلق آثار هنری، فرهنگ خانه‌نشینی و استفاده از ماسک را ترویج کند، معتقد است که کلام هنرمندان محبوب و شناخته‌شده می‌تواند در فرهنگ‌سازی بسیار موثر باشد.

این هنرمند در گفت‌وگویی با ایسنا درباره تاثیر هنر بر فرهنگ‌سازی عمومی در ایام کرونا با تاکید بر اینکه هنرمندان می‌توانند در فرهنگ‌سازی بسیار موثر باشند، اظهار کرد: گفته‌ها و توصیه‌های هنرمندانی که برای مردم شناخته شده‌اند و از محبوبیت برخوردار هستند بسیار نافذ است. 

او یادآور شد: وقتی که هنرمندان به زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه می‌کنند و خودشان نیز به این موارد عمل می‌کنند، می‌توانند نقش بسیار موثر و تاثیر غیرمستقیمی بر باور عمومی داشته باشند. 

شیخ‌الحکمایی درباره عملکرد هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی در این زمینه نیز اظهار کرد: در این مدت نمایشگاه‌های زیادی به صورت مجازی و حقیقی با موضوع کرونا برگزار شد و برخی هنرمندان نیز به صورت فردی در این زمینه آثاری خلق کردند که در نوع خودشان تاثیرگذار بودند. 

این هنرمند پیشکسوت در پایان سخنان خود بار دیگر از مردم خواهش کرد که تا آنجایی که می‌توانند در خانه بمانند و پروتکل‌های لازم بهداشتی را رعایت کنند. 

اثر شیخ‌الحکمایی با موضوع ماسک زدن در روزهای کرونایی

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید