| by admin | No comments

جزئیات وداع و تشییع پیکر مطهر شهید ابوزینب+تیزر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون، شهید محمدجعفر حسینی با نام جهادی ابوزینب امشب، چهارشنبه 11 دی ماه 1398 همزمان با میلاد حضرت زینب(س) در معراج شهدای تهران برپا می‌شود. این مراسم از ساعت 21:30 با حضور عموم مردم تهران و همرزمان شهید در حسینیه معراج شهدای مرکز واقع در خیابان وحدت اسلامی، ضلع جنوب پارک شهر، خیابان بهشت، کوچه معراج برگزار می‌شود.

مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید فاطمیون نیز فردا؛ پنجشنبه 12 دی ماه 13978 از مقابل مسجد ارک واقع در میدان 15 خرداد آغاز شده و به سمت معراج شهدا در خیابان بهشت ادامه دارد. این مراسم از ساعت 10 آغاز خواهد شد.

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , جبهه مقاومت اسلامی , مهاجرین افغانستانی ,

محمدجعفر حسینی یک جوان افغانستانی متولد سال 1363 در تهران بود. او در زمره اولین مدافعان حرم افغانستانی داوطلبانه برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) عازم سوریه شد. وی با نام جهادی «ابوزینب» به عنوان یکی از رزمندگان فاطمیون شش سال در جبهه‌های دفاع از حرم حضور فعال داشت. علاوه بر این او از فعالین فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی در ایران و از اساتید زبان انگلیسی مؤسسه طلوع بود، با توجه به دغدغه‌ای که در زمینه توانمندسازی جامعه مهاجر احساس می‌کرد، اقدام به تأسیس موکب خادمین اربعین افغانستانی‌ها و هئیت شهدای گمنام افغانستانی کرد. همچنین مؤسسه طلیعه نخبگان مهاجر را به منظور کادرسازی از جوانان افغانستانی با برگزاری کلاس‌های علمی، فرهنگی و آموزشی تأسیس کرد. ابوزینب در پاییز سال 1396 به شدت مجروح شد و پس از طی حدود دو ماه درمان در بیمارستان تا مدت‌ها عوارض ناشی از جراحت در سوریه را تحمل کرد تا اینکه در روز هفتم دی‌ماه 1398 به همرزمان شهیدش پیوست.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید