| by admin | No comments

تیم رادیویی‌ صدا و سیما راهی راهپیمایی اربعین شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آیین بدرقه کاروان  اربعین معاونت صدا برای پوشش رسانه‌ای پیاده‌روی اربعین حسینی با حضور مدیران رادیو برگزار شد تا جمعی از برنامه‌سازانی را که برای تهیه برنامه و مستندهای رادیویی به نجف و کربلا مشرف می‌شدند راهی کنند.

در این مراسم حمید شاه‌آبادی معاون صدا تصریح کرد: نه تنها حاجت‌های معنوی بلکه حاجت‌های دنیایی را نیز از آستان امام‌حسین(ع) می‌خواهیم.

معاون صدا با تشبیه‌کردن مسیر پیاده‌روی زائران به قطعه‌ای از بهشت خداوندی گفت: در این بازه‌ زمانی جمعیتی میلیونی تعاملاتشان طوری می‌شود که محاسبه نمی‌شود، اتفاق عجیبی رخ می‌دهد که انسان‌ها نه برای خودشان بلکه برای دیگران تلاش می‌کنند و این همان مدینه فاضله‌ای است که به ما وعده‌داده‌‌شده که در حکومت امام‌زمان(عج) رخ خواهد داد، باید شما برنامه‌سازان به‌خوبی بتوانید آن حال و هوای معنوی را با گزارش‌های خود در ذهن مخاطب به تصویر  بکشید.

شاه‌آبادی خاطرنشان کرد: با اعزام کردن گروه در مسیر کربلا می‌توانیم آن حال و فضا و اتفاق را به خوبی روایت کنیم؛ چون در آن چند وقت نه‌تنها آن زائر با ویژگی‌هایی که ذکر کردم خواستنی است بلکه آن گزارش‌ها شنیدنی است .

وی افزود: معتقدم برنامه‌سازان رادیو می‌توانند با دستمایه قراردادن موضوعاتی که بیانگر سبک زندگی حسینی باشد، این مهم را به سرانجام برسانند.

شاه‌آبادی خطاب به برنامه‌سازان گفت: حالا که خداوند به شما توفیق زیارت داده است و شما رنج سفر را تحمل می‌کنید، محتوا و مستندهای قوی‌ خلق کنید که بیانگر آن حال و فضا باشد .

وی با اشاره به تحریکات اخیر در منطقه گفت: اصل دشمنی‌ها در مورد عراق به‌دلایل مختلف توسط آمریکا صورت گرفته است؛ شما برنامه‌سازان باید در تعامل با مردم عراق به بهترین نحو مأموریت خود را به انجام برسانید و  تصویر درستی را از ایران نشان دهید؛ شما گزارشگر دوسویه‌اید که هم حامل پیام محبت و مودت از ایران و هم حامل پیام همه زائران به‌خصوص زائران عراقی‌اید.

شاه‌آبادی خاطرنشان کرد که با تعامل خوب عکاسان اعزامی از معاونت صدا تصاویر خوبی از حماسه اربعین در رادیونما انعکاس یابد؛ همچنین  رادیو اربعین به عنوان مرجعیت رسانه‌ای اربعین در عراق و ایران حضور فعالی دارد.

اسکان برنامه‌سازان رادیو در 4 موکب

رضا کوچک‌زاده مدیر رادیو اربعین  و نماینده معاونت صدا در کمیته اطلاع‌رسانی اربعین حسینی با بیان اینکه 4 موکب عمود 285 امام رضا (ع)، 707 آستان قدس رضوی ، 1080 موکب حضرت معصومه (س) و 1120 برای مستقر شدن برنامه‌سازان جهت پوشش رسانه‌ای این رخداد عظیم هماهنگ شده است، گفت: برنامه‌سازان در چهار تاریخ  و گروه اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه برنامه‌سازان اعزامی غیر از تولید برنامه برای شبکه‌های خود با صدای مراکز و سایر شبکه‌های رادیویی  نیز همکاری دارند، تصریح کرد: از اتفاقات خوب این دوره از اعزام می‌توان به گرفتن کارت خبرنگاری قبل از اعزام برنامه‌ساز اشاره‌کرد.

ابوالفضل سلیمانی، رضا هدایت‌فر، رضا ملایی، محسن مه‌آبادی ، عمار عرب، حمید اشتری، سیدعلی منافی از رادیو معارف، روزبه رضوی‌نیا، علی پایدار مهربانی، علی خلیل‌پور و مهدی فیضی از واحد رپرتاژ، محمد مفیدی، امید یاوری، مهدی ابراهیمی از رادیو اربعین، مهدی دهقان و  حمید حسینی از روابط عمومی، محمدحسن رحمانی، یاسر دعاگوی کربلایی از رادیو قرآن، مرتضی میلانی و محمد مطلب از رادیو سلامت، مهدی اسمعیلی از رادیو تهران، سمیه نجفی، آسیه حیدری شاهی سرایی و سیدحمید سید‌قاسمی رادیو فرهنگ و مجتبی حسنی و امین قاسمی فرع از رادیو جوان برنامه‌سازانی بودند که توسط معاون صدا بدرقه شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید