| by admin | No comments

توصیف ۲ معاون صداوسیما از محمود فلاحدو نفر از معاونان سازمان صداوسیما در پیام هایی جداگانه درگذشت محمود فلاح، تهیه کننده و مدیر باسابقه تلویزیون را تسلیت گفتند.

به گزارش ایسنا، علی دارابی، معاون امور استان‌های صداوسیما در پیامی به مناسبت درگذشت محمود فلاح نوشته است:
«إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
درگذشت زنده یاد محمود فلاح ازمدیران خوشنام، مومن و کاربلد سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی را تسلیت می‌گویم؛ خدمات ارزنده او در طول سال‌های طولانی خدمت در رسانه ملی فراموش‌شدنی نیست.

مرحوم فلاح از برجسته‌ترین مدیران رسانه ملی و یکی از سختکوش‌ترین آنها در بُرهه‌های حساس و سرنوشت‌ساز بود. او در هنگامه پیروزی انقلاب و در جریان بازگشت امام خمینی(ره) به ایران و سخنرانی تاریخی در بهشت زهرا(س)، نقشی محوری در پوشش تصویری مراسم ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ داشت و پس از آن هم مدیریت پوشش اتفاقات مهمی را برعهده گرفت که یکی از آنها نمایش زنده شکوه بدرقه تاریخی امام عزیزمان بود که با حضور میلیونی مردم این سرزمین رقم خورد.

از خدای بزرگ رحمت و رضوان الهی برای ایشان و صبر و شکیبایی برای بازماندگان محترمشان خواهانم.»

همچنین علی بخشی زاده، معاون صدا در پیام تسلیتی برای درگذشت تهیه کننده مختارنامه چنین آورده است:

«إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

خبر درگذشت یکی دیگر از هنرمندان رسانه ملی من را بسیار متاثر کرد.
محمود فلاح که هوا دلپذیر شد وقتی او “بهار عشق” را با آمدن روح‌الله ‌به تصویر کشید و اوج عاشقی “قبیله‌ی عشق” را به تماشا گذاشت، وقتی که زمین از مردم جوشید؛ مردمی که از داغ از دست دادن امامشان تا مرز جان دادن پیش رفتند.
“خوش‌غیرت”ی که “تفنگ‌سرپر”ش همیشه رو به دشمن بود و جانانه چنان ایستاد تا “رسم عاشق‌کشی” از این جهان رخت ببندد. او همیشه “زیر چتر خورشید” ولایت بود مانند “مختار” که “بدون اجازه” قدم برنداشت و حالا “بازگشت” به “جایی دوردست” با مرکب راهوار عشق که “خوش رکاب” او شد.
او هم محمود بود که ستودنی و هم فلاح که مزرعه‌ی میراث مانده از او بیاد ماندنی برای هر “وارث” فرهنگ این سرزمین است.
جایگاهش در جوار حضرت حق متعالی و یادش گرامی باد.»

بر اساس این گزارش، محمود فلاح، تهیه‌کننده باسابقه تلویزیون که تهیه سریال‌هایی همچون «مختارنامه» و «تفنگ سرپر» را در کارنامه دارد، در دو هفته گذشته به دلیل عارضه ریوی در بخش مراقبت‌های ویژه یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود و عصر روز پنجشنبه (اول آبان ماه) درگذشت.

پیکر او فردا در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده می شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید