| by admin | No comments

تقدیر از ایثارگران حائز رتبه‌های برتر کنکور، بدون استفاده از سهمیه- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم تجلیل از رتبه‌های زیر 100 کنکور 1398 بدون استفاده از سهمیه ویژه شاهد و ایثارگر با حضور حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیادشهید و امور ایثارگران ، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید، علی‌رضا کاظمی معاون وزیر آموزش و پرورش، حسین توکلی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور امروز 3 دی ماه 1398 در ساختمان مدیریت بنیاد شهید برگزار شد.

علی‌رضا کاظمی معاون وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: امروز بر اساس بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب باید تمدن نوین اسلامی را رقم بزنیم، باید در عرصه‌های علمی تلاش و کوشش کنیم. بهترین راهبرد استمرار نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش در عرصه‌های علمی و معنوی است و ما مطمئنیم رتبه‌های برتر کنکور به‌خصوص از خانواده‌های شاهد و ایثارگر می‌توانند الگوهای موفقی برای تحقق امتداد راه شهیدان باشند.

حسین توکلی مشاور رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در این مراسم با اشاره به سابقه برگزاری کنکور سراسری در کشور گفت: امسال چهل و نهمین کنکور سراسری در کشور برگزارشد، اولین آزمون درسال 1348 با 47 هزار داوطلب برگزار شده بود. همه‌ساله شرایط و ضوابط با توجه به تعداد داوطلبان و افزایش مؤسسات آموزش عالی به لحاظ کمی و کیفی تغییر می‌کند.

وی افزود: آزمون‌های استخدامی و سایر آزمون‌ها به سازمان سنجش و آموزش کشور واگذار شده است. بعد از انقلاب فرهنگی به منظور برقراری عدالت در امر پذیرش ضوابط خاصی تعیین شد تا در کنکور سراسری مسائلی بر مبنای محدودیت‌ها و محرومیت‌های آموزشی درنظر گرفته شود. بر اساس سه منطقه آموزشی، دانشجو گزینش کردیم.

بنیاد شهید و امور ایثارگران , سیدمحمدعلی شهیدی , خانواده شهدا ,

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در ادامه تصریح کرد: علاوه بر سهمیه مناطق محروم، حاضرین در جبهه که کلاس درسشان را به خاطر حضور در جبهه ترک کرده بودند براساس تصویب مجلس سهمیه‌ای دریافت کردند. سپس سایرینی که ایثارگر بودنشان در بنیاد شهید تصویب می‌شود، براساس قوانینی شامل امتیازاتی شدند. ما امروز شاهدیم که از بین داوطلبان کنکور سراسری افرادی بدون استفاده از سهمیه شاهد توانستند در رشته‌های مورد نیاز در دانشگاه‌های مطرح کشور پذیرفته شوند.

توکلی با اشاره به آزمون سراسری سال 98 گفت: در سال 98 بیش از یک میلیون داوطلب ثبت نام کردند و براساس دو سیستم نظام آموزشی کنکور سراسری 98 برگزار شد، ضمن اینکه آزمون دانشگاه آزاد اسلامی هم توسط سازمان سنجش برگزار شد. در مجموع 191 هزار و 215 نفر در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شدند و در این میان خوشبختانه سطح معلومات دانشجویان ایثارگر از لحاظ کیفیت درسطح خوب و بالایی ارزیابی شده است.

فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه این مراسم  با اشاره به رتبه‌های برتر کنکور سراسری سال 98 گفت: 17 نفر از کسانی که رتبه زیر 100 را در رقابتهای دانشگاهی کسب کرده‌اند از خانواده شاهد و ایثارگر هستند که نفر سوم ریاضی هم جزو این عزیزان است. فراموش نکنیم دشمن مدتهاست در جهت کم فروغ کردن موفقیت‌های ایثارگران در جامعه تلاش می‌کنند ما در بنیاد شهید وظیفه داریم برای هنثی سازی حرکات ضدانقلاب برنامه ریزی کنیم تا با معرفی نخبگان شاهد آنها را به عنوان سرآمدان ملی الگو کنیم.

بنیاد شهید و امور ایثارگران , سیدمحمدعلی شهیدی , خانواده شهدا ,

وی افزود: بنیاد شهید سالانه در جهت معرفی نخبگان شاهد و ایثارگر دو برنامه را برگزار می‌کند اول همین مراسم تقدیر از رتبه‌های برتر آزمون سراسری و دوم جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار است که در اسفندماه برگزار خواهد شد. شاخصهای انتخاب این جشنواره متعلق به وزارتخانه‌هاست و داوران آن هم از طرف وزارتخانه‌ها انتخاب می‌شوند تا خروجی‌های جشنواره در تراز ملی معرفی شوند.

در پایان مراسم از 17 نفر از رتبه‌های زیر 100 کنکور سراسری سال 98 بدون استفاده از سهمیه ویژه شاهد و ایثارگر تقدیر شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید