| by admin | No comments

تصویر دفاع مقدس| بچه‌های تدارکات این‌بار «شهید» آوردند- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ روزهای  هشت سال دفاع مقدس سراسر خاطره است، خاطره‌هایی که بعضاً اشک را از چشم سرازیر می‌کند. روزهایی که مردان و زنان غیور با دست‌های خالی در برابر رژیم سفاکِ تا دندان مسلح بعث، ایستادگی کردند تا نگذارند غرور ملی و انقلاب اسلامی دچار خدشه شود. دستانی که هیچ‌گاه نمی‌توان آنها را از یاد برد.

 عکس‌ها می‌توانند بهترین نمایش‌دهنده، خاطرات باشند، خاطراتی که زبان از بازگو کردن آن عاجز است و قلم برای به تصویر کشیدن آن ناتوان. 8 سال دفاع مقدس سراسر حاصل اتفاقات خوش و ناخوشی است؛ هرچند که ناخوشی‌های آن هم سراسر تجربه بود و رستگاری. به همین دلیل خبرگزاری تسنیم در نظر دارد هر روز تصاویری از دفاع مقدس را برای مخاطبان خود به نمایش بگذارد تا لحظه‌ای خود را در آن صحنه نبرد تصور کرده و سختی‌های رزمندگان را یادآوری کنیم و بدانیم که چه کسانی با خون خود درخت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند تا این درخت تنومند در اختیار ما باشد.

تصویر زیر برگرفته شده از کتاب عکاسان جنگ-علی فریدونی است که در عراق، پنجوین، منطقه عملیاتی والفجر4 در مهرماه 1362 ثبت و ضبظ شده‌است.

در تصور ما همیشه این موضوع هست که گروه تدارکات با هر وسیله‌ای که هست آذوقه و آب و… برای جان بخشیدن به رزمندگان می‌برد اما این‌بار موضوع فرق دارد. بچه‌های تدارکات از خط مقدم جبهه پیکر شهیدی را با خود حمل می‌کنند که به خانواده ایشان تحویل دهند.

شهید , دفاع مقدس , عکس ,

 گروه تدارکات پس از بازگشت از خط مقدم جبهه پیکر شهیدی را منتقل می‌کنند

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید