| by admin | No comments

تدارک ویژه تلویزیون برای نوروز و رمضان 1399/ توضیحات معاون سیما درباره ضبط برنامه هایی که تماشاگر دارند!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، معاون سیمای رسانه ملی با اشاره به تدارک ویژه رسانه ملی برای پخش برنامه‌های پرنشاط در تعطیلات پیش بینی نشده کرونایی تاکید کرد: همکارانم در بخش های مختلف سازمان به ویژه در شبکه‌های مختلف تلویزیونی برای این تعطیلات و همچنین ایام نوروز و رمضان 1399 که تقریبا به هم پیوسته هستند برنامه ریزی دقیقی دارند تا مردم از همنشینی با تلویزیون در کنارخانواده بهترین بهره را ببرند.

 سیدمرتضی میرباقری با بیان اینکه رسانه ملی همچون نظام سلامت کشور درخدمت مردم درمسیرمجاهده واقعی گام برمی دارد افزود: همان طور که پزشکان و پرستاران دراین ایام با مجاهدتی ویژه برای سلامت جسم مردم تلاش می‌کنند همکاران ما هم برغم همه سختی‌ها کمرهمت بسته اند تا علاوه بر صدها برنامه آگاهی بخش ،آموزشی و پیشگیرانه تخصصی درباره کرونا با برنامه‌هایی مفرح، سلامت روح و نشاط جمعی را نیز فراهم کنند.

وی به حضور مداوم مدیران شبکه‌ها و همکارانشان در پخش و گروههای مختلف تولیدی دراین ایام اشاره و تصریح کرد : علاوه براین عزیزان تهیه کنندگان ،کارگردانان و بازیگران نامی‌کشورمان هم اکنون و برغم برخی تهدیداتی که این ویروس منحوس برای کارها بوجود آورده است با مجاهدتی ویژه مشغول تولید سریال های مهم و تاثیرگذارسیما هستند تا بتوانند در نوروز و رمضان و ماههای آتی لحظاتی شاد و مفرح برای مردم فراهم آورند .

میرباقری خاطرنشان کرد: ما هیچگاه چنین شرایط فشرده ای برای رسانه ملی نداشته ایم چرا که از الان تا تعطیلات نوروز کمتر از 18 روز باقی است و از پایان تعطیلات نوروز تا آغاز ماه مبارک رمضان هم تقریبا بیست روز فاصله زمانی است و این کاررا برای همکاران برنامه ساز ما بسیارفشرده و سخت می‌کند.

معاون سیمای رسانه ملی با بیان اینکه سریال ها و برنامه‌های بزرگ تولیدی سیما دراین شرایط سخت اقتصادی با حمایت های ویژه رییس سازمان صداوسیما به مرحله بهره برداری رسیده است گفت : سازمان صداوسیما درکنار تلاش برای به نتیجه رسیدن این تولیدات که با هدف رضایتمندی مردم صورت می‌گیرد همواره سلامت عوامل خود و حاضران در برنامه‌های مختلف را مورد توجه قرار داده و می دهد و هردورا درجای خود مهم می داند.

سیدمرتضی میرباقری فراهم کردن آرامش عوامل برنامه‌های مختلف ازجمله سریال های نمایشی را اولویتی اساسی برای معاونت سیما برشمرد و افزود: برهمین اساس برای حفظ سلامتی این عزیزان در کنارهر برنامه تولیدی و سریال یک پزشک ویژه با امکانات تشخیصی و درمانی درنظرگرفته شده است وسلامت همکاران عزیزمان و حاضران دائم رصد می‌شود.

معاون سیمای رسانه ملی با اشاره به برخی انتقادات نسبت به ادامه ضبط برنامه‌های شاخصی که تماشاگر در آنها حضور دارد گفت: این برنامه‌ها پس از هماهنگی با مراجع ذی ربط و بارعایت حداکثری نکات بهداشتی، مراقبت های پزشکی و برخی محدودیت ها ضبط و پخش می‌شود.

سید مرتضی میرباقری تصریح کرد : تلاش ما این است تا با رعایت نکات بهداشتی و پزشکی و برخی محدودیت ها خللی در جذابیت این نوع برنامه‌ها که مورد انتظارمردم است ایجاد نشود و تلویزیون همراه تر از همیشه با مخاطبان باشد.

 

وی حضور پزشک ویژه درمحل برنامه‌ها ، انجام آزمایش و معاینات پیش از ورود حضار و عوامل و ضدعفونی و گندزدایی مکرر سالن‌های ضبط برنامه‌ها را از جمله تدابیر صورت گرفته برای ادامه این برنامه‌ها اعلام کرد و افزود : همچنین برای حفظ سلامتی حاضران، تعداد آنها را هم کاهش داده ایم تا ضمن رعایت فاصله مناسب هم نکات بهداشتی و پزشکی مورد توجه قرارگیرد وهم جذابیت برنامه‌ها حفظ شود.

میرباقری درپایان ابراز امیدواری کرد با همدلی و همکاری همه مردم و مسئولان این ایام سخت و تاریخی با موفقیت و سلامتی پشت سرگذاشته شود و مردم با آرامش و نشاط به سمت قله‌های پیشرفت حرکت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید