| by admin | No comments

تجربه مستندسازی تک نفره در «حلب دریا ندارد»/ماجرای “حسین ملات” در سینماحقیقت دیدنی می‌شود- اخبار ادبیات و نشر – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در زیر چند خبر سینمایی را می‌خوانید:

پوستر «حسین ملات» رونمایی شد 

پوستر فیلم مستند «حسین ملات» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حسین همایونفر رونمایی شد. طراحی پوستر این اثر را حسین یوزباشی بر عهده داشته است.

در خلاصه داستان فیلم که در قالب مستند طنز دفاع مقدس ساخته شده آمده است: رزمنده‌ای برای کسب شهرت به جنگ می‌رود! او “حسین ملات” است. 

در این مستند، حسن سیدی پریشان تصویربرداری، محمد مرتضایی صدابرداری، آرش قاسمی صداگذاری، امیر نصیری تدوین، حسین همایونفر و رضا احسان‌پور پژوهش و یوسف شمشیری مدیریت تولید آن را بر عهده داشتند. 

 فیلم مستند «حسین ملات» از سوی هیئت انتخاب چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» در بخش شهید آوینی پذیرفته و طی روزهای 18 تا 25 آذرماه امسال به صورت آنلاین نمایش داده خواهد شد.  این فیلم در گروه مستند «روایت فتح» تولید شده است.

مستند , کشور سوریه , دفاع مقدس , جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت , سینما ,

رویاهای مردان و زنان یک شهر ویران شده در سینماحقیقت

پوستر مستند «حلب دریا ندارد» به کارگردانی میثم صبوحی در آستانه برگزاری چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت رونمایی شد.

«حلب دریا ندارد» از نمونه‌های مستندسازی تک‌نفره محسوب می‌شود که کارگردان 5 ماه پس از آزادسازی شهر حلب در سفری به این شهر قصه و رویاهای 9 زن و مرد ساکن حلب را روایت کرده است.

شهر حلب در زمان جنگ سوریه با داعش دو نیمه شده بود. نیمه‌ای کاملاً سالم و نیمه‌ای کاملاً ویران و مستند «حلب دریا ندارد» جزء نخستین مستندهایی است که پس از آزادسازی این شهر از دست نیروهای داعش در نیمه ویران حلب که بافت تاریخی و قدیمی شهر در آن قرار دارد تصویربرداری شده است.

«حلب دریا ندارد» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر؛ تولید شده در مرکز فرهنگی میثاق و محصول سازمان خانه مستند است.

مستند , کشور سوریه , دفاع مقدس , جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت , سینما ,

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید