| by admin | No comments

بیانیه جمعی از اساتید حوزه‌های علمیه و مبلغّان کشور در مورد گرانی های اخیر/ هنوز گروهی از تصمیم‌گیران به مردم آدرس اشتباه می‌دهند!- اخبار دین ، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم،  بیانیه جمعی از اساتید حوزه های علمیه و مبلغان سراسر کشور به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الََّذِینَ یُبَلَِّغُونَ رِسَالَاتِ اللََّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلََّا اللََّهَ وَکَفَى بِاللََّهِ حَسِیبًا (سوره احزاب آیه39 ) همان کسانى که پیامهاى خدا را ابلاغ مى‌کنند و از او مى‌ترسند و از هیچ‌کس جز خدا بیم ندارند. و خدا براى حسابرسى کفایت مى‌کند. انقلاب اسلامی ایران بر محور دین، عدالت، آزادگی و عقلانیت با وجود دشمنی‌های فراوان جبهه استکبار موفقیت‌های چشمگیر و غیر قابل انکاری در عرصه‌های تولید علم، امنیت ملی، صنایع دفاعی، هوافضا، صنایع هسته‌ای، فناوری نانو، حوزه سلامت و بهداشت، علوم زیستی و ژنتیک و موارد متعدد دیگری در منطقه و جهان داشته است که او را از مهمترین قدرت‌های تأثیرگذار بر معادلات منطقه‌ای و جهانی ساخته است.

این توفیقات در سایه تکیه بر ارزش‌های انقلابی، مدیریت جهادی، نیروهای خودی و میدان دادن به جوانان با انگیزه و خالق با محوریت ولایت به عنوان حجت موجه ما در زمان غیبت صورت گرفت. مع‌الاسف با وجود همه این پیشرفت‌ها در حوزه‌های فرهنگ، عدالت اجتماعی، اقتصاد و معیشت فاصله زیادی با اهداف انقلاب اسلامی داریم. امروز ولنگاری فرهنگی، نابسامانی فضای مجازی، تبعیض، تورم افسارگسیخته، گرانی‌های روزانه و گاه ساعتی در مسکن و خودرو و نیازهای اولیه مردم، بی‌ثباتی قیمت‌ها، احتکار، قاچاق کاال از مبادی رسمی، اوضاع ناپایدار بازار سرمایه و بورس، عدم نظارت بر بازار و … آلام و دردهای جامعه ماست که وضعیتی طاقت فرسا به وجود آورده و با سلب اعتماد و دلسری مردم، چهره‌ای ناکارآمد از نظامی کارآمد را به تصویر کشیده است.

به خوبی می‌دانیم این نارسایی‌‌ها حاصل مدیریت اشرافی و رانتی، امید و نگاه به بیرون مرزها، شرطی کردن اقتصاد، خودتحریمی، گرو گرفتن معیشت مردم به نفع مقاصد سیاسی، ارتباط باندها و شبکه‌های فساد با برخی صاحبان مقام و قدرت، سوء مدیریت و ضعف تدبیر است که سفره مردم را کوچک و آن‌ها را دچار خستگی و عصبانیت از عملکرد مسئولان کرده است. تأسف بارتر اینکه هنوز گروهی از تصمیم‌گیران ما آدرس اشتباه به مردم می‌دهند و حل مشکلات را در مذاکره و ارتباط با آمریکا می‌دانند و از خسارت‌های وارده در اثر بی‌برنامگی و گره‌زدن همه امور زندگی و معیشت مردم به این مذاکره و ایجاد رابطه عبرت نمی‌گیرند.

امضاء کنندگان این نامه با تبعیت از فرمایشات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در جمع سران قوا و الهام از رهنمودهای ایشان ضمن قدردانی از خدمات انجام شده مسئولین، انتظار دارند:

1 -قوه مجریه به ویژه شخص رئیس جمهور با حضور خود در متن مردم و عرصه خدمت‌رسانی فرصت باقی‌مانده را غنیمت دانسته و تمام همت‌شان را برای جبران مافات به کار گیرند تا با خاطره بهتر دولت را به پایان رسانند.

2 -قوه مقننه با انجام دقیق وظایف نظارتی و تصویب قوانین راهگشا و فوریتی، دولت را د ر کار و تالش بیشتر یاری رسانده و انتظار مردم را از مجلس انقلابی برآورده کنند.

 3 -قوه قضائیه با به کارگیری بیشتر عناصر شجاع، با تقوی و کاردان بدون هیچ محافظه کاری با مفسدان و اخالل گران در هر منصب و مقام و با هر اسم و نامی برخورد قاطع کرده و نتیجه را به طور شفاف اطلاع‌رسانی کنند. در خاتمه از ملت شریف ایران، صاحبان اصلی انقلاب، صابران در سختی‌ها از آغاز نهضت تاکنون انتظار می‌رود با بصیرت همیشگی خود حساب وادادگان دنیاطلب و مرعوبین منفعل را از انقلابیون اصیل جدا ساخته، با همدلی مؤمنانه و پیشگامی خیرین، انصاف و رحم بین یکدیگر و تضرع به درگاه ربوبی موجبات نزول رحمت الهی و گشایش در زمانه عسرت شوند. امید که با استقامت برعهده‌مان با امام و میثاق‌مان با شهدا زمینه‌ساز ظهور حضرت بقیه‌الله باشیم. (والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته)

اسامی امضاءکنندگان این بیانیه به شرح ذیل است:

* یزد

1.  سید کاظم مدرسی 
2.  صمدی یزدی 
3.  محمد علی فرشاد 
4.  محمد حسین فهیم نیا 
*قم 
5.  سید رحیم توکل 
6.  سید مهدی میرباقری 
7.  عبدالحسین خسروپناه 
8.  محمد رضا عابدینی 
9.  محمد رضا محمدی 
10.  حسین گنجی
11.  محمد محمدی قاینی 
12.  حسین فلاح زاده 
13.  مهدی طائب
14.  محمد حسن نبوی  
15.  مسعود عالی 
16.  محمد رضا برادران
17.  محمد مهدی ماندگاری
18.  اصغر قائمی 
19.  سید حسین مؤمنی 
20.  سید علیرضا تکیه ای 
21.  محسن عباسی ولدی 
22.  سید علیرضا تراشیون 
23.  محمد میرزا محمدی 
24.  مهدوی ارفع  
25.  حسین جوشقانی  
26.  محسن صفدری 
27.  جعفر واضحی  
28.  سید حسین آقامیری  
29.  محمدعلی حججی نجف آبادی
*البرز
30.  صادق رزاقی
31.  محمد رضا میلانی نژاد 
32.  یدالله رضایی 
33.  امیر افشاردوست 
34.  حسین ملکی 
35.  حمید اسکندری فر 
36.  ناصر مظلوم 
37.  محمد جواد روستایی 
38.  سید کمیل تولیت 
39.  ابراهیم باقرزاده 
40.  عباس چگینی 
*مشهد
41.  راشد یزدی 
42.  سید جعفر طباطبایی 
43.  رجائی خراسانی 
44.  سید مهدی شیرازی 
45.  مرتضی  دهشت 
46.  جواد نظافت 
47.  محمد وفائی 
48.  عباس فرازی 
49.  اسلامی‌فر 
50.  مشیری 
51.  حائری 
* گیلان
52.  علی کاظمی 
53.  محمد مدنی 
کرمان
54.  صباحی 
55.  ربانی 
56.  توکلی 
57.  رضا افاضاتی 
58.  دسترنج
* شیراز 
59.  علی اکبر کلانتری 
60.  سید محی الدین طاهری 
61.  سید محمد انجوی نژاد 
زنجان
62.  محمد حاج ابوالقاسم دولابی 
* تهران
63.  علی ثمری
64.  علیرضا پناهیان 
65.  محسن تاج لنگرودی 
66.  مسعود تاج لنگرودی 
67.  احسان بی‌آزار تهرانی 
68.  مصطفی کرمی 
69.  محمد سعیدی 
* اصفهان
70.  مهدی نیلی پور 
71.  محمد عمومی 
* اراک
72.  سید ابراهیم حسینی اراکی 
73.  ابوالفضل صابری اراکی 
* خرم آباد
74.  سید احمد میر عمادی 
* اهواز
75.  آیت الله شفیعی 
76.  سید عبدالنبی موسوی فر 
77.  محسن حیدری 
78.  عبدالکریم فرحانی 
79.  میر احمد رضا حاجتی 
80.  سید محسن شفیعی 
81.  مسعود بهرام‌پور

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید