| by admin | No comments

بسته خبری| شبکه سلامت برای ناشنوایان فیلم پخش می‌کند/ روایتگری ایوب آقاخانی در رادیو- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرگزاری فرهنگ و هنر، در بسته خبری امروز رادیو و تلویزیون دو خبر پخش فیلم‌های سینمایی ویژه ناشنوایان از شبکه سلامت و روایتگری ایوب آقاخانی برای کتاب گویای رادیو به همراه جزئیات آمده است:

پخش فیلم‌های سینمایی ویژه ناشنوایان از شبکه «سلامت»

شبکه سلامت سیما فیلم‌های سینمایی «پدر آن دیگری»، «طلا و مس»، «امروز»، «خداحافظی طولانی» و «21 روز بعد» برگزیده جشنواره فیلم فجر را با استفاده از رابط ناشنوایان برای پخش مناسب‌سازی کرده است.

این شبکه پخش این فیلم‌های مناسب‌سازی شده را از یکشنبه آغاز کرده و تا پنجشنبه ادامه دارد. این فیلم‌های سینمایی که ویژه ناشنوایان و کم شنوایان، مناسب‌سازی شده‌اند، ساعت 17 روی آنتن شبکه سلامت می‌رود.

فیلم «امروز» با بازیگری پرویز پرستویی و به کارگردانی رضا میرکریمی که موضوع سلامت اجتماعی را بررسی می‌کند، امروز سه‌شنبه ساعت 17 از شبکه سلامت پخش می‌شود.

همچنین روز چهارشنبه فیلم سینمایی «خداحافظی طولانی» به کارگردانی فرزاد موتمن و روز پنجشنبه فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» به کارگردانی خردمندان پخش می‌شود.

مدیر شبکه سلامت پیش از این آماده سازی فیلم‌های سینمایی برای جامعه ناشنوایان با استفاده از رابط ناشنوا خبر داده بود. این در حالی است که شبکه سلامت سیما تاکنون فیلم‌ها و مستندهای حوزه سلامت را با زیرنویس برای این عزیزان تولید و پخش کرده است.

ایوب آقاخانی راوی «بازگشت» می‌شود

ایوب آقاخانی نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر، تلویزیون و رادیو کتاب «بازگشت: پدران، پسران و سرزمین مابینشان» را در شبکه «ایران صدا» را می‌خواند. این کتاب به تهیه کنندگی سارا شریفی در قالب اقتباس رادیویی آماده شده و در برنامه شنبه کتاب به زودی روایت می‌شود.

کتاب «بازگشت: پدران، پسران و سرزمین بینشان» به نویسندگی هشام مطر جایزه پولیتزر 2017 را از آن خود کرده است.

هشام مطر نویسنده مطرح لبنانی – آمریکایی است که در این کتاب زندگی پدر و خاندانش را در دل حکومت سرهنگ قذافی به رشته تحریر در آورده است.

این نویسنده در این کتاب روایتگر این مفهوم است که رنج با بشر زاده شده و گریزی از آن نیست جز صبر و تدبیر به امید فردایی روشن.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید