| by admin | No comments

برنامه سحر شبکه پنج از حرم امام رضا(ع)/ مستندی که برای فعالان قرآنی ساخته شد- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فرهنگ و هنر، در آستانه ماه رمضان رسول آذرسرا مدیر گروه معارف شبکه پنج سیما از چند برنامه ویژه این شبکه در ایام ماه رمضان خبر داد. او به خبرنگار خبرگزاری فرهنگ و هنر  گفت: هر سال برنامه ترتیل‌خوانی از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی روی آنتن می‌رفت و امسال به خاطر اینکه، فضای شهر را به نور قرآن، منور کنیم بعد از چند سال این برنامه را در حرم امامزاده صالح بن موسی الکاظم(ع) خواهیم داشت. این برنامه از ساعت 13:40 و حضور سه قاری قرآن و اجرای سیدرضا نواب و تفسیر توسط حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی تولیت آستان به صورت زنده و به مدت 70 دقیقه روی آنتن می‌رود. 

وی با اشاره به برنامه مناجات‌خوانی و دو برنامه قبل و بعد از نماز ظهر، افزود: برنامه “تنها مسیر” سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان که هرساله در مسجد امام صادق(ع) دارند، هر روز بعد از نماز ظهر روی آنتن می‌رود. همچنین برنامه “تا نیایش” قبل از اذان ظهر هر روز 12 الی 13 به غیر از روزهای جمعه با اجرای احمد شفازاده و خانم عزیزی و کارشناسان مختلفی از جمله حجت‌الاسلام ثمری، غلامعلی افروز، خانم منتظری، حجت‌الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی و سیدمحسن میرباقری پخش خواهد شد. همچنین برنامه مناجات‌خوانی هر شب به مدت 60 دقیقه روی آنتن می‌رود. 

آذرسرا در پاسخ به این سؤال که ویژه برنامه سحر شبکه پنج همچون سال گذشته در حرم امام رضا(ع) خواهد بود، گفت: خوشبختانه امسال هم افتخار خواهیم داشت برنامه سحر شبکه را از حرم امام رضا(ع) با اجرای مجری کارشناس سیدمحمدجواد شرافت از شاعران آیینی شناخته شده روی آنتن می‌رود. این برنامه یک ساعت قبل از اذان صبح و با مداحان مختلفی که مناجات‌خوانی داشتند به صورت زنده پخش می‌شود. پیشکسوتان عرصه ادعیه و مناجات در کل کشور که در قید حیاتند و یا از دنیا رفته‌اند را داریم که برخی از آن‌ها برای اولین بار صدایشان پخش می‌شود. ما قرار است لحظاتی را برای مخاطبین ایجاد کنیم که به نوعی نائب‌الزیاره مردم از سراسر دنیا باشیم که به خاطر شیوع کرونا نمی‌توانند در این ایام، مشرف شوند. 

مدیر گروه معارف شبکه پنج همچنین به ساخت مستند رضوان ویژه فعالان عرصه تلاوت و قاریان قرآن اشاره کرد و گفت: امسال برنامه رضوان را در حال تولید داریم که البته قسمت‌هایی از آن تولید شده و آماده است، درباره فعالان عرصه تلاوت و قاریان قرآن است. که در حرم امام رضا(ع) تولید شده و به آنتن خواهد رسید. 

به گزارش فرهنگ و هنر، طبق پیگیری‌هایی که شده ساعت 19 بازپخش سریال رمضانی شبکه یعنی “رعد و برق” بهروز افخمی می‌رود که هر شب پخش اولیه آن ساعت 23 خواهد بود. جشن رمضان هم طبق سنوات گذشته خواهد بود اما هنوز جزئیات آن مشخص نشده است. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید