| by admin | No comments

برنامه‌های فاخر دهه فجر تلویزیون به روایت معاون سیما- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدمرتضی میرباقری معاون سیما در نشست محتوایی دهه فجر 1398 که با حضور مدیران و برنامه‌سازان این معاونت برگزار شد گفت: گفتمان‌های محوری سیما برای برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر امسال تأکید بر استقلال، اقتدار، تبدیل شدن ایران به قدرت منطقه‌ای و امید و حرکت به سوی آینده‌ای روشن است.

میرباقری با بیان این که تلویزیون در دهه فجر سال گذشته بیش از 200 برنامه نمایشی و غیرنمایشی را روی آنتن برد، افزود: با توجه به تجربه ارزشمند رسانه‌ملی، داشتن نیروی انسانی ماهر و باتجربه برنامه‌ساز و همچنین آرشیو غنی، معاونت سیما برای دهه فجر امسال و روایت روزهای پرشور انقلاب و یادآوری حماسه‌سازی‌های مردم از قاب رسانه ملی، برنامه‌های شاخصی را در نظر گرفته است.

میرباقری با اشاره به اینکه رسانه ملی همواره در بیان واقعی رویدادها نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند، افزود: با توجه به اینکه به سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نزدیک می‌شویم، رسانه ملی همچون سال‌های گذشته عزم و اراده خود را برای تهیه و تولید برنامه‌هایی با محوریت پیروزی انقلاب اسلامی، ابعاد مختلف این حماسه مردمی، نقش روحانیت و مردم و … برای ایام دهه فجر در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه حدود شماری از جمعیت جوان کشورمان از اخبار وقایع انقلاب اسلامی کم اطلاع دارند و بخش اندکی هم از اتفاقات آن روزها مطلبی را به یاد ندارند تصریح کرد: این وظیفه رسانه است که با هنرمندی، درایت و هوشمندی حماسه باشکوه ملت ایران را زنده نگه دارد و شجاعت و اتحاد مردم را در سرنگونی رژیم وابسته پهلوی روایت کند.

میرباقری ادامه داد: انسان نسبت به هر حادثه‌ای با خواندن و مطالعه کردن علم  پیدا می‌کند  و در برخی مواقع هم نقش‌آفرینی می‌کند اما باید توجه داشت حسی که از این دو ادراک حاصل می‌شود بسیار با هم متفاوت است و یکی از ابزار مهم و تأثیرگذاری که می‌تواند در بیان و انتقال این حس‌ها و ادراک نقش مهمی ایفا کند، رسانه است.

معاون سیما خاطرنشان کرد: امروزه با نسل جوانی مواجهیم که تقریباً از وقوع انقلاب اسلامی، اطلاعات شهودی ندارند و اطلاعات حصولی آنها هم ممزوج با قرائت‌های بعضاً تحریف شده دیگران است.

وی افزود: همان طور که در هشت سال دفاع مقدس که جوانان، غیورمردان و شیرزنان این مرز و بوم خالصانه و عاشقانه در دفاع از کیان و سرزمین خود مجاهدت‌های وصف‌ناشدنی خلق کردند دیدیم که برخی رسانه‌های بیگانه و معاند سعی در مخدوش کردن روحیه مقاومت ملت بزرگ ایران داشته‌اند اما ملت بزرگ ایران این توطئه دشمن را با حمایت از رهبری و نظام خنثی کردند.

معاون سیما افزود: در دورانی که عرصه نبرد و قدرت‌نمایی در نظام بین‌الملل از شیوه‌های سخت به سمت جنگ نرم رفته است نباید به دشمنان انقلاب و نظام این فرصت را داد که ذهن نسل جوان ما را نسبت به انقلاب و حمایت از آرمان‌ها و شعارهای جمهوری اسلامی مخدوش کنند.

میرباقری افزود: دشمنان نظام در حوزه جنگ نرم، روایت و قرائت‌های خاص خود را متکثرانه در جبهه رسانه‌ای جعل می‌کنند که ضروری است تصویر واقعی از انحطاط نظام سلطه پهلوی برای مخاطبان به خصوص جوانان ارائه کنیم و بیش از پیش در شناسایی و خنثی کردن هجمه‌ها و تبلیغات منفی دشمنان در به انحراف کشاندن اذهان عمومی به ویژه نسل جوان بکوشیم.

میرباقری با تأکید بر اینکه رسانه‌ملی به عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی کشور، مسئولیت خطیری در روشنگری و فهم جوانان کشور درباره آرمان‌های انقلاب دارد، خاطرنشان کرد: با آن که جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب همواره مورد هجمه و تبلیغات منفی و ایران هراسی از سوی آمریکا و برخی کشورهای غربی قرار داشته و در سال‌های اخیر بحث تحریم‌ها هم شرایط را برای ملت ایران سخت کرده است اما ملت ایران به لطف خدا و با درایت مقام معظم رهبری و مقاومت و ایستادگی، از این بحران‌ها عبور خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید