| by admin | No comments

بازدید نمایندگانِ رسانه‌های خارجی از شبکه آزمایشگاهی کووید ۱۹ در ایراننمایندگان و عوامل خبریِ ۳۰ رسانه خارجی از ۱۳ کشور جهان، در جریان فعالیت‌های انستیتو پاستور ایران و روند توسعه شبکه آزمایشگاهی کووید ۱۹ در کشور قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۴۴ نفر از نمایندگان و عوامل رسانه‌های خارجی از ۳۰ رسانه و ۱۳ کشور جهان از جمله آذربایجان، اسپانیا، آلمان، امریکا، انگلستان، ترکیه، چین، روسیه، عراق، فرانسه، قطر، لبنان و یمن در تور رسانه‌ای بازدید از انستیتو پاستور ایران شرکت کردند.

در جریان این تور رسانه‌ای که به همت اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، نمایندگان رسانه‌های خارجی با فرآیندهای تشخیصی آزمایشگاهی بیماری کرونا (کووید ۱۹) در این مرکز مهم تحقیقاتی آشنا شدند.

دکتر علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور ایران نیز در نشستی با نمایندگان رسانه‌های خارجی حاضر، به تشریح نقش و فعالیت‌های این مرکز در حوزه‌های مختلف تشخیصی، اپیدمیولوژی، تحقیقاتی، تولیدی و آموزشی مرتبط با کروناویروس پرداخت و خبرنگاران ضمن تمجید از فعالیت‌ها و زیرساخت‌های انستیتو پاستور ایران در مقابله با اپیدمی کروناویروس، آن را به عنوان الگویی موفق در سطح منطقه و دنیا مطرح کردند.

انستیتو پاستور ایران، موسسه‌ای تحقیقاتی، تولیدی، خدماتی و آموزشی است که با هدف تأمین بهداشت و سلامت جامعه راه‌اندازی شده ‌است و طی نزدیک به ۱۰۰ سال گذشته در کنترل بسیاری از بیماری‌های عفونی در کشور و دنیا نقش مهمی ایفا کرده‌ است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید