| by admin | No comments

“ایرانگرد 5” به کدام مناطق ایران سفر می‌کند؟/ خاطره‌ “جواد قارایی” از دیدار و گفت‌وگو با مستندساز تازه درگذشته + فیلم- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فرهنگ و هنر، مجموعه مستند «ایرانگرد 4» در حالی نوروز 1400 روی آنتن شبکه یک سیما رفت که بخشی از آن پخش شد و قرار شد بخش دیگر آن که آماده نشده در تابستان امسال پخش شود.

ادامه «ایرانگرد 4» از هفته آینده دوشنبه و چهارشنبه ساعت 22:15 از شبکه یک سیما پخش می‌شود. جواد قارایی، کارگردان و تهیه‌کننده ایرانگرد در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر، گفت: در این بخش از ایرانگرد به استان‌های اردبیل، لرستان، سمنان و هرمزگان رفته و بیشتر با جاذبه‌های گردشگری ایران آشنا می‌شویم. اکثر مناطقی که رفته‌ایم بکر است و کسی این مناطق را نمی‌شناسد.

وی از ساخت ایرانگرد 5 در نوروز 1401 خبر داد و گفت: در ایرانگرد 5 به خراسان شمالی، گیلان، مازندرانف‌هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی سفر می‌کنیم. اکنون مشغول تصویربرداری در خراسان شمالی هستیم و ایرانگرد 5 برای پخش در نوروز 1401 آماده می‌شود.

تهیه‌کننده و کارگردان ایرانگرد با اشاره به درگذشت حمید مجتهدی، کارگردان مجموعه مستند «ایران»، خاطره‌ای را از او نقل کرد و گفت: به یاد دارم او را اولین بار در سال 1397 در سازمان صدا و سیما دیدم. از من بسیار تشکر کرد که با نگاهی جدید درباره ایران و مردم‌شناسی ایران فیلم می‌سازم. آقای مجتهدی به من گفت: خوشحالم که کپی نمی‌کنید. من هم از ایشان بابت ساخت مستند ایران تشکر کردم که اثر بسیار خوب و فاخری است.

ایشان با اینکه سن و سال زیادی داشت و با بیماری نیز دست و پنجه نرم می‌کرد تا آخرین روزهای عمرش با انگیزه کار می‌کرد. این رفتار ایشان برای من بسیار ارزشمند بود.

 

مستند , شبکه یک , تلویزیون , ایرانگردی | ایران گردی ,

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید