| by admin | No comments

اهدای تندیس و انگشتر “حاج قاسم” در جشن رمضان/ “عقیق” از کنداکتور کنار گذاشته شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، هر سال ماه مبارک رمضان بسیاری از برنامه‌سازان، ویژه‌هایی را به آنتن می‌رسانند؛ برخی همیشگی‌اند مثل “ماه خدا”، “دعوت” و یا “جشن رمضان” که قدمتی چندین ساله دارند. “عقیق” هم جزو برنامه‌هایی است که چند صباحی آنتن رمضانی را درک کرده، تا چند روز قبل هم با رونمایی از دکور برنامه مهیای آنتن شده بود که مشکلات اسپانسری مانع شد. محمد قنبری تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی چند صباحی قبل به خبرنگار خبرگزاری تسنیم  گفت که در افطار ماه مبارک رمضان قرار است میزبان خود مردم و روایت‌های جذاب و تأثیرگذارشان باشیم. در همان لوکیشن سال تحویل (شهرک آزمایش) تصویربرداری می‌کنیم. هر روز روایتگر داستان مردمی می‌شویم که نقاط مشترکی با هم دارند اما دنیایشان پر از تناقض است.

تلویزیون , شبکه پنج | شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مجریان تلویزیون ایران , ماه مبارک رمضان ,

“عقیق” به آنتن نرسید

نام مجری را هیراد حاتمی اعلام کرد و گفت که  هدف اصلی این برنامه، امیدبخشی و امیدآموزی به جامعه است، یعنی در واقع به مردم تأکید می‌کنیم که امید بزرگترین دستاوردی است که انسان در طول زندگی به آن می‌رسد. انسان‌‌ها با امید زنده‌اند و تحمل شرایط بدون داشتن امید به آینده سختی‌های به‌مراتب بیشتری خواهد داشت. 

قنبری امروز در گفت‌وگویی با خبرنگارخبرگزاری تسنیم  از پخش نشدن این برنامه خبر داد و گفت: بدلیل مشکل اسپانسر، برنامه از کنداکتور کنار رفت و “عقیق” فعلاً روی آنتن نمی‌رود. 

همچنین اعلام کرده که برنامه “پنج‌ستاره” هم در ماه رمضان پخش نمی‌شود و ضبط آن فعلاً متوقف شده است. قنبری این اقدام را فرصتی مناسب دانسته تا تغییراتی در مسابقه ایجاد کند که باعث جذاب‌تر شدن آن شود. 

تلویزیون , شبکه پنج | شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مجریان تلویزیون ایران , ماه مبارک رمضان ,

“جشن رمضان” با کلی ایده/ همه‌چیز در خانه‌ای قدیمی با طاقچه‌ای از عکس‌های شهید

سال گذشته محمد هاشمی‌اصل با کلی حاشیه برنامه “جشن رمضان” را به پایان رساند، تهیه‌کننده‌ای که او را با سریال “آوای باران” می‌شناختیم و اما در برنامه‌سازی چنگی به دل نزد. او از سیدجواد رضویان و شهره سلطانی بهره برد و در ادامه با حاشیه‌سازی‌های خانم بازیگر، یوسف صیادی به گروه اضافه شد. حالا مجید اکبرشاهی مدیر گروه اجتماعی شبکه 5 سیما در خصوص جزئیات “جشن رمضان” امسال به خبرنگار خبرگزاری تسنیم  گفت: امسال بدون تماشاگر برنامه “جشن رمضان” اجرا می‌شود. حسین مولایی از مجریان قدیمی تلویزیون این 30 روز برنامه جشن رمضان را ساعت 19:45 تا 21:30 اجرا خواهد کرد.

وی تأکید کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که به گروه‌ها و چهره‌های جهادی تأکید داشتند مهمانانی از این جنس دعوت خواهیم کرد.

ماجرا این است که اغلب مردم این برنامه را با سیدکاظم احمدزاده و بازارچه خیریه می‌شناسند و امسال همه‌چیز در خانه‌ای قدیمی اتفاق می‌افتد. برخلاف سال‌های گذشته که در فضای استودیویی به صورت زنده روی آنتن می‌رفت و دکوری نداشت امسال از دکوری شبیه به خانه قدیمی و در و پنجره‌های نوستالژیک، حوض و حیاط خودش را به آنتن می‌رساند. 

حسین مولایی مجری این برنامه شده که سال‌ها او را با برنامه “سلام تهران” و ویژه‌های “به خانه برمی‌گردیم” می‌شناسیم. یکی از تفاوت‌های بارز امسال این برنامه، عدم حضور مردم در صحنه است؛  “جشن رمضان” امسال برنامه‌ای در قالب کار ترکیبی نمایشی با حضور مهمانان خاص است.

تلویزیون , شبکه پنج | شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مجریان تلویزیون ایران , ماه مبارک رمضان ,

مجری امسال “جشن رمضان” در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم  بیشتر توضیح داد: مهمانان خاص ما از نیروهای جهادی و آتش به اختیارند. همان‌هایی که مصداق بارز بیانات مقام معظم رهبری “مواسات، همدلی و کمک مومنانه”اند. این فعالیت‌ها مرز ندارد و همه عرصه‌هایی همچون  بهداشت، درمان، عمران، سرپرستی ایتام، حمایت از خانواده‌های بی‌سرپرست و خیلی از کارهای قابل توجه و فرهنگساز را دربرمی‌گیرد. 

وی تأکید کرد: در برنامه امسال هر شب داستان و سوژه‌ای داریم اما شگفتانه‌ای هم برای غافلگیری مهمانان و مخاطبان درنظر گرفته‌ایم که در جای خود ارائه می‌شود.  این برنامه ساعت 19:45 هر شب ماه رمضان آغاز می‌شود و با پیش تیتراژ ماندگار صلوات خاصه امام رضا (ع) با صدای علی اکبر قلیچ و تلاوت قرآن و اذان زنده توسط قاریان ممتاز کشور آغاز خواهد شد. پس از افطار نیز با گروه جهادی و مهمانان برنامه، گفت‌وگوها آغاز و ادامه خواهد یافت.

مولایی در خصوص اهدای تندیس سردار قاسم سلیمانی به قهرمان داستان هر شبِ “جشن رمضان”، خاطرنشان کرد:  در پایان برنامه پس از نمایش تصاویر خاصی از سردار و جهادگر شهید فرمانده عزیز حاج قاسم سلیمانی، تندیس ایشان به عنوان هدیه و تقدیر برنامه از مهمانان اهداء خواهد شد. البته که این تندیس به همراه عقیق شبیه انگشترِ “حاج قاسم” به قهرمان داستان هر شب ما اهداء می‌شود. 

تلویزیون , شبکه پنج | شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مجریان تلویزیون ایران , ماه مبارک رمضان ,

وی با اشاره به طاقچه‌ای از عکس‌های شهید در “جشن رمضان” گفت: طاقچه‌ای داریم که هر شب عکس شهیدی را می‌گذاریم که شناخته شده و معروف نیست و برنامه را تقدیم این شهید بزرگوار می‌کنیم. هر شب عکسی به این طاقچه اضافه می‌شود و نهایتاً به 30 عکس می‌رسد که گویای همان تعبیر سیمرغ است. 

مولایی به خانه قدیمی “جشن رمضان” اشاره کرد که ماجرای دختری است که فرزندش را بدنیا آورده و حالا کرونا آمده و آنجا ماندگار شده است، افزود: همانطور که گفتیم همه اتفاقات “جشن رمضان” در خانه قدیمی می‌افتد؛ ماجرای مادر شهید و دخترش را روایت می‌کند که به خاطر به دنیا آوردن فرزندش و مواجهه با کرونا همان‌جا ماندگار شده است. خانه را به همسایه‌اش “پیوست” سپرده و این نقش را خسرو کشاورز بازی می‌کند. حلیمه سعیدی در نقش مادر شهید ایفای نقش می‌کند که خودش هم در عالم واقعیت مادر شهید است. البته که همه اتفاقات با چاشنی طنز به نوعی پیوند دهنده روایات و بخش‌های برنامه است. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید