| by admin | No comments

اعتراض به اولویت تست کرونای سلبریتی ها در آمریکا- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم به نقل از فاکس نیوز٬ پس از انتشار اخبار مبادرت سلبریتی های هالیوودی به انجام تست کرونا با وجودیکه اغلب حتی کمترین میزان تب یا علائمی از بیماری کووید – 19 ندارند٬ اعتراضات بین توده مردم آمریکا بالا گرفته است.

این روزها در آمریکا این مساله که چطور مرفهین و سلبیتی ها به راحتی می توانند تست کرونا بدهند و مردم معمولی یا تقاضایشان رد شده یا باید در نوبت های طولانی بمانند٬ موجب اعتراض و انتقاد عموم مردم این کشور شده و حسی از تبعیض و نابرابری در آنها بیدار شده است.

نگرانی ها از تبعیض در درمان  بر این واقعیت اشاره دارد که سیستم درمانی ایالات متحده با مشکل نابرابری مواجه است و آنها که در سطح مالی خوبی هستند از خدمات درمانی در سطحی متفاوت بهره مند می شوند.

چهارشنبه گذشته دونالد ترامپ در پاسخ به همین نگرانی و دغدغه مردم آمریکا گفت: برای انجام تست کرونا نباید هیچ‌گونه تبعیض یا اولویتی باشد اما باید اقرار کرد که‌ گهگاهی ثروتمندان و افراد مشهور از موقعیتشان بهره مند می شوند. البته این واقعیت زندگی است که گاه اتفاق می افتد. اما من بر این قضیه بیشتر نظارت خواهم کرد.

برخلاف تاکید ترامپ٬ همین هفته بسیاری از سلبریتی ها به راحتی و با اولویت تست ویروس کرونا انجام داده اند در صورتیکه هیچ گونه علائمی از ابتلا به بیماری کووید 19 نداشته اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید