| by admin | No comments

اصفهان| حضرت ابوالفضل (ع) چگونه «عبد صالح» خداوند شد؟- اخبار استانها – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی ظهر امروز در جمع عزاداران حسینی اظهار داشت: حضرت ابوالفضل(ع) پدر فضائل است اما مهمترین فضیلت او عبودیت خداوند است، حال سوال این است که عبودت چطور به دست می‌آید؟ رسیدن به این جایگاه سخت است کسی که به‌دنبال این است که عبد خداوند باشد نباید به هیچ وجه هوای نفس داشته باشد.

وی افزود: اگر قرار است عبد خداوند شویم نفس ما نباید هیچ خواهشی از ما داشته باشد، نباید اسیر هوای نفس باشیم، در رعایت دستورات دینی باید از خداوند تبعیت کنیم و نه از نفس خود و این موضوع را باید در تمامی امور زندگی به‌کار ببریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بر اساس روایات آخرین هوایی که از نفس انسان خارج می‌شود هوای ریاست است، گفت: این گونه مسائل که گاهی نزاع نیز به‌دنبال دارد ناشی از هوای نفس است. نباید موضوعی سبب شود که عنان اختیار از انسان خارج شود.

وی خاطرنشان کرد: هوای نفس در وجود حضرت عباس(ع) نبود و این از ویژگی‌های مهم ایشان به شمار می‌رود، باید به جایگاه ایشان حسرت خورد.

مهدوی با بیان اینکه اگر بخواهیم عبد خداوند شویم باید خود و آنچه اموال داریم را از آن خدا بدانیم، خاطرنشان کرد: نشانه این موضوع انفاق است، اگر گفتند حتی کل مال خود را در راه خداوند بدهید راضی باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت عباس(ع) بر اساس همین ویژگی‌ها عبد صالح خداوند شد، گفت: اینگونه است که هرکس به زیارت بارگاه ایشان می‌‌رود ناگاه به خاک می‌افتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بسیاری از امامزاده‌هایی که در اطراف خود می‌بینیم جایگاهی هستند که به عنوان واسطه فیض به شمار می‌روند و رهبر معظم انقلاب نیز بر زیارت امامزادگان تاکید فراوان دارند اظهار داشت: باید از این فرصت پرفیض بهره برد و برای رفع حاجات و مشکلات خود متوسل به این واسطه‌های خیر شد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید