| by admin | No comments

اخبار تلویزیون| قصه جدید “مکث” از رنج اسرا در عزاداری مخفیانه/ روایت ماجرای باکری دوم به تلویزیون رسید- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاه رادیو و تلویزیون را در ادامه بخوانید:

روایت آسمانی شدن شهید محمد خانی در “مادرانه”

“مادرانه” عنوان مجموعه مستندی است به گفت‌وگو با مادران شهدا می‌پردازد و در هر قسمت خاطرات و سبک زندگی یکی از شهدای 8 سال دفاع مقدس تبیین می‌شود. در این قسمت از برنامه(دوشنبه ساعت 13:30) مادرانه شهید مدافع حرم محمد حسین محمدخانی روایت می‌شود.

شهید “سردار سلیمانی” این شهید را به دلیل رشادت و فداکاری در میدان جهاد به یاد “شهید باکری”، “باکری دوم” می‌نامید.

فرزند او هنگام شهادت پدر تنها نه ماه داشت.

پخش یک نمایش رادیویی با موضوع کربلا

به مناسبت فرا رسیدن عاشورای حسینی و شهادت امام حسین (ع) نمایش رادیویی «غم بود که از آسمان کربلا می‌بارید» از رادیو نمایش راهی آنتن می‌شود.

این اثر با تلفیق نمایش و تعزیه به ماجرای حر بن یزید ریاحی و حضرت ابوالفضل(ع) می‌پردازد.

برنامه «غم بود که از آسمان کربلا می‌بارید» به نویسندگی محمد مهدی سجادی، کارگردانی جواد پیشگر و با حضور هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ظهر عاشورا (یکشنبه 9 شهریورماه)  ساعت 14:30 از رادیو نمایش بازپخش می‌شود.

شبکه دو؛ روایتی از قصه رنج اسرا برای عزاداری مخفیانه در ماه محرم

دهمین قسمت از سری سوم برنامه «مکث» امشب (یکشنبه شب نهم شهریورماه) با یک سوژه جالب توجه از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

قسمت دهم از فصل سوم برنامه تلویزیونی «مکث» ساعت 19:45 امشب (یکشنبه نهم شهریورماه) با مطرح کردن یک سوژه جالب توجه در حوزه مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

در توضیحات این قسمت از برنامه «مکث» آمده است: در هفته دوم از فصل جدید این برنامه که ویژه ماه محرم تهیه شده پیام دهکردی مجری و راوی خواهد بود. در این برنامه دهکردی میزبان محمدرضا کائینی و علی خاجی دو تن از آزاده‌های عزیز کشورمان است و با آن‌ها درباره دوره اسارت گپ و گفتی صمیمانه خواهد داشت.

دورانی که اگرچه پر از رنج و دلتنگی بود اما روزهای به یادماندنی هم کم نداشت. روزها و شب‌هایی که اسرا تلاش می‌کردند به صورت مخفیانه در دهه محرم عزاداری کنند.

روایت جالب آزاده‌های سرافراز را از دوران اسارت و عزاداری ماه محرم در آن زمان از زبان‌شان در این قسمت از «مکث» بشنوید.

سری جدید برنامه «مکث» همچون برنامه مناسبتی که در ماه مبارک رمضان پخش شد، قصه‌ها و روایات جذاب آدم‌ها از یک موقعیت خاص به سمت حال خوب را روایت کرده و سراغ ماجراهای اجتماعی می‌رود.

این برنامه اجتماعی به صورت گپ و گفت میان هنرمندان و صاحبان داستان‌های اجتماعی جذاب ضبط و پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید