| by admin | No comments

اخبار تلویزیون| فیلم‌های “جانی دپ” به شبکه نمایش رسید- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاه رادیو و تلویزیون را بخوانید:

روایت «مکث» همزیستی مسالمت‌آمیز پیرمرد 80 ساله و گاندوها
برنامه این قسمت از «مکث» با موضوع پیرمردی که به گاندوها غذا می‌دهد، پخش می‌شود.

در ششمین قسمت از فصل دوم برنامه «مکث» که جمعه شب 23 خرداد ماه ساعت 22:30 بعد از اخبار از شبکه دو سیما پخش می‌شود، سپند امیرسلیمانی میزبان ملک دینار شجره می‌شود.

ملک دینار شجره با هزینه شخصی به گاندوها (نوعی تمساح) غذا رسانی می‌کند. شجره با تلاش‌های فراوان نه تنها جلوی انقراض نسل گاندوها در منطقه را گرفت که با مراقبت و رسیدگی تعداد آنها را از 8 به 27 رسانده و در همان محل با استفاده از جاذبه‌های اکوتوریستی و محلی اقامتگاه بومگردی ساخته است.

سری جدید برنامه «مکث» مانند برنامه مناسبتی که در ماه مبارک رمضان پخش شد با نگاه ویژه به کرونا سراغ قصه‌های اجتماعی می‌رود، قصه‌های آدم‌ها و موقعیت‌هایی که قبل و بعد از کرونا حال و روزشان عوض شده است.

این برنامه اجتماعی به صورت گفت‌وگو میان هنرمندانی نظیر امیرمحمد زند، گلاره عباسی، رضا فیاضی، سپند امیرسلیمانی، پرویز پورفلاحی، فریبا متخصص، فرناز رهنما، پیام دهکردی، الهام پاوه‌نژاد، رسول نجفیان، کاردان، چنگیز جلیلوند، گیتی خامنه، مریم سعادت، رضا رفیع با صاحبان داستان‌های اجتماعی مربوط به کرونا ضبط و پخش می‌شود.

مرور فیلم‌های «جانی دپ» در شبکه نمایش
شبکه نمایش هفت فیلم سینمایی با بازی جانی دپ را مرور می‌کند.

این هفته فیلم‌های سینمایی ایرانی «کاشی 313»، «دزدی که برای شام آمد»، «جایی برای اشتباه نیست»، «گره کور»، «چراغ‌های ناتمام»، «کوک نغمه گمشده» و «زندانی‌ها» به ترتیب از شنبه 24 تا جمعه 30 خردادماه در ساعت 13 پخش خواهند شد.

در آخرین هفته پخش مجموعه فیلم‌های سینمایی دنباله‌دار، از شنبه تا جمعه ساعت 19 به ترتیب فیلم‌های «پیتربل 2»، «قهرمانی پشت نقاب 1 و 2»، «اجلاس 1و 2»، «بازگشت به آینده 1و 2» روی آنتن می‌روند.

این هفته شبکه نمایش به مرور آثار جانی دپ می‌پردازد. علاقه‌مندان به بازی این بازیگر می‌توانند به ترتیب فیلم‌های «تفنگدار تنها»، «گردشگر»، «چارلی و کارخانه شکلات سازی»، «دشمنان ملت»، «دنی براسکو»، «در جستجوی ناکجاآباد» و «شهر دروغ‌ها» را در ساعت 21 شنبه 24 تا جمعه 30 خردادماه تماشا کنند.

در باکس ساعت 23 فیلم‌های این هفته شبکه نمایش نیز به ترتیب فیلم‌های: «تله»، «یک سطر واقعیت»، «قتل سوم»، «روباه در مسیر تاریک»، «سایه سکوت»، «غلامرضا تختی» و «قلعه» پخش می‌شوند.

بنا بر اعلام این شبکه، مخاطبان فیلم‌های کلاسیک نیز از شنبه تا جمعه با فیلم‌های: «رودی کوهنورد»، «ستارگان زندان»، «24 چشم»، «جاگرنات»، «جنایت و مکافات»، «ای تی: موجود ماوراء زمین» و «رودخانه کانیون» در ساعت یک بامداد همراه خواهند بود.

«شکلات تلخ» تلویزیون برای کودکان کار

«شکلات تلخ» با موضوع آسیب‌های اجتماعی و با محوریت کودکان کار و خیابان در فصل ابتدایی در گروه اجتماعی شبکه پنج سیما تولید می‌شود.

این برنامه مستند ـ گزارشی که با موضوع آسیب‌های اجتماعی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی تولید می‌شود، قرار است در فصل اول به کودکان کار و خیابان و چالش زندگی آنها از منظری مختلف بپردازد.

مجتبی احمدی ـ تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی ـ درباره فضای برنامه می‌گوید: «شکلات تلخ» نگاهی مطالبه‌گر در حوزه ناهنجاری‌هایی که به آسیب ختم می‌شود دارد و قرار بر این است که جزیی‌تر از همیشه و با روایتی ملموس پرونده‌هایی با این محوریت را ورق بزند؛ لذا با تعدادی از جامعه‌شناسان، روانشناسان اجتماعی و کارشناسان سازمان بهزیستی و حتی نماینده پلیس در اتاق فکر برنامه همراهیم تا به لحاظ محتوایی و سوژه‌یابی گروه نویسنده و اتاق سردبیری ما را یاری کنند.

او ادامه داد: تلاش داریم با «شکلات تلخ» به یک مشارکت اجتماعی در اتفاقات مختلف جامعه برسیم و ضمن نقد و بررسی وتحلیل چرایی هر آسیب به راهکار و مسیریابی در جهت حل و رفع و گره‌گشایی برسیم که حتماً کار آسانی نیست.

احمدی اضافه کرد: «شکلات تلخ» ساختاری مستندگونه دارد اما از آنجا که گاهی باید از نمایش چهره‌ افراد مراقبت و حفظ امانت داشته باشیم بدیهی است که سراغ بازیگران برویم که توسط آنها تنها به روایت قصه زندگی افراد مد نظر برسیم.

در این برنامه دکتر مهدی اسماعیل‌تبار، روانشناس فرهنگی و محمد جان‌نثاری، پیگیر سوژه‌ها خواهند بود و در واقع اجرای برنامه را برعهده دارند.

«شکلات تلخ» شنبه و سه‌شنبه ساعت 13:30 و یکشنبه و چهارشنبه ساعت ٣ دقیقه بامداد روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید