| by admin | No comments

اخبار تلویزیون| تهدید به خاطر مصاحبه با پرس‌تی‌وی/ مریم نشیبا روایتگر “جوکر” و “بیگانه‌ای با من است” در راه آنتن- اخبار رادیو و تلویزیون – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاه رادیو و تلویزیون را در ادامه ببینید:

سو اسپرول به خاطر مصاحبه با پرس‌تی‌وی هم تهدید شد

با پیگیری موضوع فساد در شرکت هواپیمایی کانادا و تلاش دولت و رسانه‌های این کشور برای سرپوش گذاشتن بر آن که در برنامه «شکاف اقتصادی»   (Economic Divide) شبکه پرس‌تی‌وی صورت گرفت، سو اسپرول از کارکنان این شرکت به دلیل مصاحبه با شبکه پرس‌تی‌وی  درخصوص اقامه دعوی علیه این شرکت، به طولانی‌تر شدن روند رسیدگی به شکایتش تهدید شد.

این برنامه به تهیه‌کنندگی کاوه تقوایی با اشاره به رشوه مدیرعامل ایر کانادا به نخست‌وزیر این کشور برای سرپوش گذاشتن بر این رسوایی، به بررسی سکوت رسانه‌های کانادایی پرداخت و گزارش‌هایی درباره تبعیض و آزار و اذیت کارکنان این شرکت را که تعداد 462 مورد از آنها از سال 96 تاکنون در کمیسیون حقوق بشر کانادا به ثبت رسیده است، مورد نقد و گفت‌و‌گو قرار داد.

در این راستا با اشاره به جنگ تجاری آمریکا با کانادا به دلیل اقدامات ترامپ، مهاجرت به کانادا و تأثیر آن بر اقتصاد این کشور و همچنین برخی مشکلات مهاجران درخصوص تبعیض و نابرابری‌های شغلی مورد واکاوی قرار گرفت. این برنامه همچنین به بحث و بررسی پرونده شرکت اسی ان سی- لاوالین مستقر در کبک کانادا و ارتباط آن با جاستین ترودو پرداخت.

کاوه تقوایی تهیه‌کننده برنامه «شکاف اقتصادی» درخصوص بررسی ابعاد این رسوایی و با اشاره به پیگیری‌های شده از طریق اکانت این برنامه در توئیتر درخصوص ضررهای مالی هواپیمایی کانادا و طرح سوال در مورد امکان احیای وضعیت اقتصادی این شرکت هواپیمایی گفت: پس از انتشار پست مربوط به این موضوع در توئیتر، یکی از کاربران به نام سو اسپرول در پاسخ به این پست، هواپیمایی کانادا را یک هیولای بی رحم و غیراخلاقی توصیف کرد که پس از تماس با وی و پیگیری موضوع متوجه شدیم که تقریباً 700 نفر قربانی رفتار قلدرمآبانه و رسوایی‌های این مجموعه شده‌اند.

وی افزود: پس از بررسی موضوع مشخص شد که اتحادیهUnifor که وظیفه آن حمایت از کارکنان است طی تبانی با دولت و رسانه‌های کانادایی از مطرح شدن این فساد در کانادا جلوگیری کرده‌اند و در پی آن بسیاری از کارکنان اخراج شده و برخی نیز به عدم پرداخت حقوق‌شان تهدید شده‌اند.

تقوایی با اشاره به بررسی همه جانبه ابعاد این رسوایی در کانادا در برنامه «شکاف اقتصادی» و با حضور سو اسپرول اظهار کرد: در این برنامه نقد و گفت‌و‌گو درخصوص رفتارهای ناشایست و بی‌احترامی‌‍های صورت گرفته با کارکنان شرکت هواپیمایی با اسپرول و چند کارمند دیگر این شرکت هواپیمایی که به آنها حق السکوت داده شده بود، صورت گرفت.

وی همچنین درخصوص بازتاب پخش این برنامه گفت: پخش این قسمت از برنامه بازتاب زیادی به دنبال داشت. ضمن اینکه پرس‌تی‌وی با نهادها و افراد مختلفی از قبیل نخست وزیر،Unifor و هواپیمایی کانادا تماس گرفت تا پاسخی برای این مسائل پیدا کند اما هیچ کدام حاضر به همکاری و ارائه توضیحات نشدند.

بعد از انتشار این برنامه، سو اسپرول اعلام کرد که از طرف هواپیمایی کانادا و Unifor با وی تماس گرفته و گفته اند که به دلیل مصاحبه با شبکه پرس‌تی‌وی، روند رسیدگی به شکایتی که او از این مجموعه مطرح کرده بیشتر از قبل طول خواهد کشید. در پی این رویداد بسیاری از قربانیان و شاکیان هواپیمایی کانادا به سو پیوستند و ضمن اظهار خوشحالی از جسارت وی حمایت خود را از او اعلام کردند.

«شکاف اقتصادی» با تهیه کنندگی و اجرای کاوه تقوایی، ساعت 01:00 بامداد جمعه هر هفته از شبکه پرس تی وی پخش می شود و تکرار آن شنبه ساعت 00:03 بامداد، یکشنبه ساعت 08:00 و 19:00 و دوشنبه ساعت 11:00 به وقت تهران روی آنتن می‌رود.

10 پیروزی شاخص رزمندگان اسلام در یک برنامه

برنامه مهمات این هفته به بررسی 10 پیروزی شاخص رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس اختصاص دارد.  در این برنامه که امروز ساعت 17:52 پخش می‌شود، سردار دقیقی، مشاور عالی فرماندهی کل سپاه پاسداران، حضور دارد و درباره عملیات شاخص بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر صحبت می‌کند.

نگاهی به 10 پیروزی مهم که در 10 عملیات موفق طریق‌القدس، بدر، والفجر 8 و 10، بیت المقدس، فتح المبین، محرم، خیبر، کربلای 10 و 11، بدست آمده است، از دیگر بخش‌های برنامه این هفته مهمات است.  این هفته همچنین با شهید غلامرضا رهبر  نخستین گزارشگر شهید صداوسیما آشنا می‌شویم که در 34 سالگی و درسالروز تولدش 21دی 1365 به شهادت رسید. 

غلامرضا رهبر که از سال 1358 فعالیت خود را در صداوسیمای مرکز آبادان و رادیو نفت آغاز کرد در دوران جنگ تحمیلی، با حضور در جبهه‌های جنگ و زیر بارش توپ و خمپاره، کار خود را بعنوان خبرنگار بخوبی انجام داد و ایثارگری رزمندگان را می‌نگاشت.

مجله تصویری «مهمات» به کارگردانی سید احمد موسویان و سید صادق شهربانویی سعی دارد با شیوه‌ای نو و نگاهی تحلیلی دفاع مقدس مردم ایران را از جنبه‌های سیاسی، اقتصادی  و فرهنگی به نسل چهارم انقلاب معرفی کند. 

این برنامه که با اجرای آقایان صمدی، زین‌العابدین، تقی‌پور، شهبازی و سیدهادی موسوی تقدیم بینندگان می‌شود دارای بخش‌های متعددی است که بررسی عملیات‌های مهم، روایت مهمان، معرفی، شهدای خاص، پدیدارشناسی فرهنگی، قصه‌خوانی، ناشنیده‌ها، تصاویری از پشت جبهه و تاپ 10 از جمله این بخش‌ها است.

مجموعه برنامه مهمات کاری از گروه تلویزیونی بسیج صداوسیما است  که با تهیه‌کنندگی سید احمد موسویان در 26 قسمت 55 دقیقه‌ای ساخته شده و چهارشنبه‌ها ساعت 17:45 از شبکه یک پخش می‌شود.

«بیگانه‌ای با من است» آبان‌ماه روی آنتن

مراحل تصویربرداری و تولید سریال «بیگانه‌ای با من است» تا روزهای مهرماه به پایان می‌رسد تا برای پخش در کنداکتور پاییز و احتمالاً آبان‌ماه آماده شود. «بیگانه‌ای با من» است از تازه‌های سریالی تلویزیون است که از تیرماه سال گذشته تاکنون درگیر ساخت و مرحله تصویربرداری است و همچنان هم با اضافه شدن بازیگران جدید به تولید خود ادامه می‌دهد.

این مجموعه به مانند دیگر مجموعه‌های در حال تولید تلویزیون، چندماهی را به خاطر کرونا به تعلیق درآمد اما نهایتا خردادماه ضبط مجددش را از سرگرفت و در عین حال با تغییراتی نیز همراه شد. «بیگانه‌ای با من است» هم‌اکنون فصل دوم خود را به کارگردانی آرش معیریان درحال تصویربرداری دارد و با اضافه شدن بازیگرانی همچون شهنان شهابی به جمع گروه، از شهرک غزالی به لوکیشن‌های جدید مثل احمدآباد مستوفی نقل مکان کرده است.

35 قسمت اولیه این سریال 45 قسمتی را احمد امینی کارگردانی کرد که نهایتا برای تسریع در تولید آن، کارگردانی باقی فیلمنامه به معیریان سپرده شده است. تصویربرداری بخش‌های کنونی «بیگانه‌ای با من است»  تا روزهای مهرماه به پایان می‌رسد و سریال برای پخش در کنداکتور پاییز و احتمالا آبان‌ماه آماده خواهد شد.

مناطقی از شهر تهران و نیز لوکیشن‌های مختلفی در شهرهای کرج، شهر ری، شیراز، بوشهر و نیز شهرک غزالی و احمدآباد مستوفی شاهد سکانس‌های این سریال تلویزیونی بوده‎اند. داستان «بیگانه‌ای با من است» به نویسندگی فروغ فروهیده در سال‌های 70-69 می‌گذرد و درباره جابجایی یک زن خدمتکار با عروس یک خانواده است که یک درام خانوادگی را تشکیل می‌دهد.

در این مجموعه شبنم قلی‌خانی، پژمان بازغی، پوراندخت مهیمن، مهران رجبی، میلاد میرزایی، پرویز پورحسینی، نگار عابدی، ایوب آقاخانی، سوگل‌طهماسبی، دنیا مدنی، شیوا ابراهیمی، نسرین بابایی، لیلی فرهادپور، فرهاد شهریزی، فریبا ترکاشوند، شهنان شهابی، مهرداد ضیایی، امیریل ارجمند و مهدی فقیه ایفای نقش کرده‎اند و به نظر بازیگران دیگری جلوی دوربین آن خواهند رفت.

«بیگانه‌ای با من است» به تهیه‌کنندگی بهروز مفید برای پخش از آنتن شبکه دو سیما آماده می‌شود.

کمدین «خندوانه» مجری شد

برنامه «کارستون» با اجرای میثم درویشان‌پور از امشب روی آنتن تلویزیون می‌رود.  میثم درویشان‌پور در برنامه «کارستون» با حضور در فضا‌های کسب و کار، در خصوص شغل و حرفه کارآفرینان صحبت می‌کند.
 هر برنامه با ارائه اطلاعات، روند تکامل شغل و نسبت آن حرفه با جامعه امروزی را با نگاهی متفاوت به نمایش خواهد گذاشت و با آیتم نمایشی متنوع این امر را در فضایی طنزگونه با حضور کمدین‌های خندوانه انتقال می‌دهد.

این برنامه چهارشنبه تا جمعه ساعت 20:45 به تهیه کنندگی فرهاد خان استادی روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

مریم نشیبا «جوکر» را روایت می‌کند/ پخش موسیقی فیلم همراه با تحلیل

روز شنبه 22 شهریور ماه برنامه «جعبه موسیقی» رادیو نمایش، موسیقی فیلم «جوکر» ساخته تاد فیلیپس را با اجرای مریم نشیبا پخش می‌کند. «جوکر» یک فیلم سینمایی آمریکایی در ژانر تریلر روان‌شناختی به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی تاد فلیپس است که در سال 2019 اکران شد.

فیلمنامه این فیلم توسط خود فیلیپس با همراهی اسکات سیلور برپایه شخصیت ابرشرور جوکر از دی‌سی کامیکس نوشته شده‌است. داستان فیلم در سال 1981 و شهر گاتهام سیتی رخ می‌دهد و زندگی کمدین شکست‌خورده‌ای به نام آرتور فلک را دنبال می‌کند که بعد از تجربه‌های تلخ متعدد وارد دنیای جرم و جنایت شده و با لقب جوکر به شهر بازمی‌گردد.

برنامه «جعبه موسیقی » رادیو نمایش به موسیقی فیلم ها و سریال ها می پردازد و قرار است موسیقی فیلم «جوکر» در قسمت جدید این برنامه که شنبه 22 شهریور پخش می شود همراه با داستان ارائه می شود. مخاطب همچنین با تحلیل و بررسی موسیقی نیز همراه است.

«جعبه موسیقی» به تهیه کنندگی انسیه سمیع پور، گویندگی مریم نشیبا و نویسندگی صبا رادمان، شنبه تا چهارشنبه ساعت 1:30 بامداد از رادیو نمایش پخش می شود و تکرار آن ساعت 13:30 از این شبکه رادیویی خواهد بود.

«ترامپ، شوخی، دموکراسی» روی آنتن شبکه چهار سیما

مستند «ترامپ، شوخی، دموکراسی» به منظور تحلیل و بررسی سیاست‌‌های خارجی این کشور و بررسی ویژگی‌‌های روانی ترامپ روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.  مستند « ترامپ، شوخی، دموکراسی » امشب (چهارشنبه 19شهریور) به منظور تحلیل و بررسی سیاست‌های خارجی کشورهایی که با داشتن رهبرانی با اختلالات روانی، دچار اوضاعی آشفته‌اند از شبکه چهار سیما پخش می‌‌شود.

تجربه تاریخی نشان می‌‌دهد که عامل بروز بسیاری از فجایع تاریخی، عارضه روانی برخی از رهبران کشورها بوده است. در این میان بخشی از افراد که با اختلال‌‌های روانی چون اقتدارگرایی، خود شیفتگی، خودبزرگ بینی و… دست و پنجه نرم می‌کنند، سیاستمدارانی می‌شوند که تصویری واقعی از خود و جهان بیرون خود ندارند و در پی سلطه جویی و تحمیل اراده خود هستند همچون حکمرانانی چون چنگیز، ناپلئون بناپارت، آدولف هیتلر و… .

سیاست خارجی این کشورها چیزی جز برداشت ذهنی رهبران آن از محیط بین الملل نیست. در این کشورها منافع ملی به عنوان مفهومی ذهنی و سیال در برگیرنده مصالح جامعه نیست بلکه اولویت‌ های فرد حاکم است. یکی از شخصیت‌‌هایی که در سال های اخیر به قدرت رسیده و الگوی رفتاری اش شباهت زیادی به رهبران ویرانگر تاریخی دارد؛ «دونالد ترامپ» چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا است.

مستند «ترامپ، شوخی، دموکراسی» به تهیه کنندگی مجتبی شفیعی محصول گروه سیاسی شبکه چهار سیما است که امشب ساعت 23 روی آنتن می‌رود.

«بادیگارد» در شبکه سحر

فیلم سینمایی «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌‌کیا جمعه شب برای کرد زبانان شبکه سحر پخش می‌‌شود. «بادیگارد» با بازی درخشان پرویز پرستویی داستان بادیگاردی به نام حیدر  است که وظیفه حفاظت از مسئولان بلندپایه کشور را برعهده دارد. حیدر شخصیت آرمانگرایی است که در مواجهه با مسائلی دچار شک و تردید و بعضاً تضاد می‌ شود و در این مسیر ماجراهایی را رقم می‌زند.

پرویز پرستویی، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، امیر آقایی، فرهاد قائمیان، محمود عزیزی، محمد حاتمی، پدرام شریفی، دیبا زاهدی، شیلا خداداد، پریوش نظریه و… از جمله بازیگران این فیلم سینمایی‌اند.

«بادیگارد» به تهیه کنندگی احسان محمدحسنی تولید شده و مدیریت دوبلاژ آن به زبان کردی بر عهده محمد فریدونی بوده است.

این فیلم جمعه 21 شهریور ساعت 19:15 به مدت 100 دقیقه روی آنتن کانال کردی شبکه سحر قرار می‌گیرد.

«حیرانی» جایگزین «سرگشته» شد

پس از اتمام سریال «سرگشته»، مجموعه تلویزیونی «حیرانی» به تهیه کنندگی رضا جودی در کانال اردوی شبکه سحر پخش می‌شود. «حیرانی» داستان مردی را روایت می‌‌کند که پس از سال‌ها غربت‌نشینی برای همراهی مادر بزرگ بیمارش به ایران باز می‌‌گردد غافل از این که ناگفته‌‌های مادربزرگ و آشنایی وی با خانواده، او را درگیر ماجراهایی کرده است و به ورطه حیرانی می‌‌کشاند.

ستاره اسکندری، مریم بوبانی، حمیدرضا پگاه، شهین تسلیمی، هادی جاوید، رویا جاویدنیا، فریبا جدیکار، بابک حمیدیان، احمد ساعتچیان، فریده صابری، مهرداد صدیقیان، آزاده صمدی، گلاره عباسی، آتنه فقیه نصیری و … از جمله نقش‌آفرینان این مجموعه تلویزیونی‌اند.

سریال تلویزیونی «حیرانی» به کارگردانی مشترک کیوان علی محمدی و امید بنکدار تهیه شده است. مدیریت دوبلاژ این سریال به زبان اردو، فرزاد مشعوف بوده است.

«حیرانی» از روز جمعه 21 شهریور هر شب ساعت 22 به مدت 35 دقیقه از کانال اردوی شبکه سحر پخش می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید