| by admin | No comments

اجلاس اصحاب اندیشه با هدف ایجاد شبکه اندیشه‌ورز شکل گرفت- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، افتتاحیه نخستین اجلاس ملی اصحاب اندیشه بعدازظهر چهارشنبه با حضور سردار عزیز جعفری، حسین یکتا، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه، آیت الله میرباقری، استاد علی اصغر طاهرزاده، حجت الاسلام علی ذوعلم و جمعی از فعالان فکری، فرهنگی، اجتماعی انقلاب اسلامی در مجتمع آدینه برگزار شد.

بر پایه این گزارش به نقل از سرویس رسانه اجلاس ملی اصحاب اندیشه، در ابتدای این اجلاس، حجت السلام خسروپناه گفت: این نشست دو هدف دارد 1- هویت‌بخشی به قوه راهبردی جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی 2- جبهه‌سازی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

وی افزود: ما در این یک دهه توانسته‌ایم بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی مثلاً هیئت‌های مذهبی، انجمن اصحاب قلم، فضای مجازی و مستندسازی و گروه‌های اجتماعی و نوشت‌افزار فعال و آنها را تجمیع کنیم؛ اینها از فعالان فرهنگی به گروه‌ها و از گروه‌ها به شبکه‌های فرهنگی تبدیل شده‌اند؛ حالا آیا این فعالیت‌های مختلف فرهنگی بدون عقبه معرفتی و اندیشه‌ورزی شکل گرفته است؟ قطعا اینگونه نیست. آیا می‌توانیم شبکه‌های مختلف مستندسازی، فضای مجازی، هیئت‌های مذهبی داشته باشیم، اما شبکه اندیشه‌ورزان نداشته باشیم؟! این یک پارادوکس است.

وی افزود: تمام فعالیت‌های فرهنگی که در کشور انجام می‌شود عقبه معرفتی و اندیشه ورزی دارد،‌ اما هنوز این مجموعه به یک شبکه اندیشه‌ورز تبدیل نشده است. یکی از حکمت‌های برگزاری این همایش این است که ما بتوانیم به یک شبکه اندیشه‌ورز تبدیل شویم.

انتهای‌پیام/

دیدگاهتان را بنویسید