| by admin | No comments

آیین تجلیل از افتخارآفرینان سینمای ایران در عرصه بین‌المللی برگزار شد- اخبار سینما و تئاتر – اخبار فرهنگی تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آئین تجلیل از آیین تجلیل از افتخارآفرینان سینمای ایران در عرصه بین‌المللی ساعتی قبل در باغ هنر برگزار شد.

این مراسم که به صورت آنلاین از آپارات پخش می‌شود همراه با تلاوت قرآن و دعای فرج در حضور برخی از بازیگران و کارگردانان سینمای ایران و همینطور مدیران سینمایی ایران برگزار شد.

مجری این برنامه که امیر اسفندیاری بود درباره ضرورت برگزاری این مراسم بیان کرد که مدت‌ها بود که ضرورت برگزاری چنین برنامه‌ای احساس می‌شد و قصد آن را داشتیم که در کنار جشنواره جهانی فیلم فجر این مراسم برگزار بشود اما به دلیل کرونا که منجر به لغو این برنامه جهانی شد تصمیم گرفتیم تا این رویداد را امشب همزمان با 120 سالگی سینمای ایران برگزار کنیم.

در بخش‌های مقدماتی این برنامه کلیپی از داوران بین المللی سینمای ایران نمایش داده شد که از میان داوران این کلیپ تنها رضا میرکریمی و فاطمه معتمدآریا حضور داشتند که مورد تجلیل واقع شدند. دیگر داوران مانند مجید مجیدی در این جمع حضور نداشتند.

رضا میرکریمی با حضور روی سن در سخنانی بیان کرد: بعد از ماه‌ها خانه‌نشینی و قرنطینه احساس خوبی از دیدن دوستانم دارم. امیدوارم دوباره کسب و کار مردم رونق بگیرد و هیچ پدری دست خالی به خانه نرود. در کنار به سامان شدن زندگی مردم، سینما نیز به رونق گذشته خود بازگردد.

وی افزود: تحت تأثیر کلیپ رفتگان سینمای ایران قرار گرفتم و افسوس که نتوانستیم به دلیل کرونا در مراسم بزرگانی که به تازگی درگذشتند شان آنطور که شایسته است شرکت کنیم.

میرکریمی که چند سال دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر بوده است در پایان گفت: از آقای عسگرپور و تیم دوست داشتنی جشنواره جهانی فیلم فجر تشکر می‌کنم و حس خوب سال‌های قبل و همکاری‌ام با این رویداد برایم زنده شد.

در بخش دیگری از این مراسم خانواده‌های شهدای سلامت مورد تجلیل واقع شدند. این بخش توسط مرضیه برومند کارگردان نام آشنای سینما و تلویزیون ایران انجام شد.

این گزارش در حال تکمیل است…

 

دیدگاهتان را بنویسید