| by admin | No comments

آیین‌ نکوداشت بیست‌ویکمین جشن خانه سینمامراسم بزرگداشت‌ از اکبر زنجانپور، بیژن محتشم، حسن زاهدی و سیروس الوند در بیست‌ویکمین جشن خانه سینما آغاز شد.

به گزارش ایسنا مراسم بزرگداشت اکبر زنجانپور، بیژن محتشم، حسن زاهدی و سیروس الوند در بیست‌ویکمین جشن سینمای ایران با حضور سینماگران، مسئولان و دست‌اندرکاران فرهنگی و هنری شامگاه سه‌شنبه ۲۹ مرداد، همزمان با عید سعید غدیر خم در ایوان شمس در حال برگزاری است.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در ابتدای مراسم در سخنانی با بیان این‌که در چند ساعت گذشته به قطعات موسیقی از محمدرضا شجریان و پارسا در برنامه عصر جدید گوش کرده است، گفت: وقتی به این موسیقی‌ها گوش کردم دریافتم که فرهنگ عرصه به‌هم پیوستگی و احترام است. هر کس به این عرصه به غیر از این وارد شود راه درستی را نیامده است‌.

او ادامه داد: امشب از بیژن محتشم، اکبر زنجانپور، حسن زاهدی و سیروس الوند می‌گوییم. فرصت خیلی کمی است. آنچه به ما قوت می‌دهد تا همه سختی‌ها را تحمل کنیم هیچ چیزی نیست جز به‌هم پیوستگی. افق سینمای ایران بسیار به‌هم پیوسته است. همه آنچه که از ذوق و سلیقه نشات می‌گیرد به ما می‌گوید که افق وسیعی داریم مگر این‌که صبوری نکنیم و راستگو نباشیم. سینمای ایران همچنان فعالیت می‌کند.

مدیرعامل خانه سینما افزود: تعداد زیادی از همکاران در شرایط سختی فعالیت می‌کنند و فاصله دارا و ندار زیاد شده است. این شب‌ها زمان یادآوری بزرگترهای‌مان است که فرصت دادند ما اینجا بایستیم.

از جمله هنرمندان حاضر در این مراسم که اجرای آن را کامران ملکی عضو هیأت مدیره خانه سینما بر عهده داشت، می‌توان به همایون اسعدیان، منوچهر شاهسواری، فریدون جیرانی، فاطمه معتمد آریا، محسن امیریوسفی، حبیب اسماعیلی، ابوالحسن تهامی‌نژاد، فرشته طائرپور، همایون ارشادی، هوشنگ گلمکانی و … اشاره کرد.

ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید