| by admin | No comments

آمازون به بالاترین رکورد بورس دست یافت/ ارزش سایت جف بزوس به 1.1 ترلیون دلار رسید!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم به نقل از ورایتی٬ سهام شرکت آمازون بزرگترین سایت فروش آن لاین جهان با افزایش چهار درصدی در ارزش سهام٬ بالاترین میزان صعود تاریخ را برای خود ثبت کرد.

سهام آمازون  سه شنبه در بازار بورس با افزایش 4.2 درصدی در معاملات صبح٬ ارزش هر سهم این شرکت به 2 هزار و‌ 260 دلار رسید. این رقم‌جدید رکورد این غول اینترنتی را که در نوزدهم فوریه با 2 هزار و‌170 دلار ثبت شده بود را پشت سر گذاشت.

با وقوع بحران شیوع پاندمی کرونا و تعطیلی های سراسری در جهان که به رکود بسیاری از صنایع گردید٬ آمازون در کنار نت فلیکس٬ زوم و دومینو در بخش سهام خدمات «در خانه بمانیم» سرمایه گذاری کرده است.

دفتر مستقر در سیاتل آمازون به دنبال قرنطینه و‌خانه نشینی مردم با سیل انبوهی از سفارشاتی که به آیتمهایی ضروری محدود شده اند مواجه شد.

آمازون برای اینکه بتواند به این سیل عظیم تقاضاها پاسخگو باشد یکصد هزار نیروی تمام وقت و ‌پاره وقت جدید برای شبکه های عملیاتی اش استخدام کرد و اعلام کرد که برای پرداخت حقوق و دستمزدهای این بخش 350 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است.

آمازون دیروز اعلام کرد که 75 هزار نیروی دیگر برای انجام سفارشات متراکم و کمک به مشتریان در این دوران شیوع ویروس کرونا استخدام می کند.

این اقدام آمازون در واکنش به بیماری همه گیر کووید 19 با انتقاداتی نیز همراه بوده است. بسیاری بر این عقیده اند که خود همین اقدام آمازون مبنی بر جذب و اشتغال چندین هزار نفر می تواند موجب بروز مشکلات واگیر شود چراکه این کمپانی به اندازه کافی امنیت و سلامت کارکنان را تامین نکرده است. بویژه اعتراضات بین کارکنان انبارهای آمازون بخاطر عدم استقرار کامل شرایط ایمنی و مصونیت از ویروس واگیر کرونا گزارش شده و خبرها حاکی از این است که آمازون برخی از معترضین این بخش را اخراج کرده است.

روز دوشنبه واشنگتن پست در گزارشی نوشت که دو نفر از تکنسین هایی که در بین عموم از شرایط موجود انتقاد کرده اند از سوی شرکت آمازون اخراج شده اند. البته نماینده آمازون اعلام کرد که این دو نفر بخاطر نقض مکرر خط مشی های داخلی شرکت اخراج شده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید