| by admin | No comments

آخوند رهبر: ایران روح تازه‌ای در دل مردم فلسطین دمید/مفتخریم که در دوران امام خامنه‌‎ای زندگی می‎کنیم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، زهیر جعید از علمای لبنان در مراسم اختتامیه سی‌وسومین دوره کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی گفت: ما در دورانی زندگی می‌کنیم که دوران قدرت، مقاومت و پیروزی است. مفتخریم که در این دوران زندگی می‌کنیم، این دوران امام خامنه‎ای است که به مقاومت فلسطین و یمن جان تازه ای داد و از محور مقاومت حمایت همه جانبه کرد.

وی افزود: امروز دوران مقاومت یمن و حشدالشعبی است، این دوران بشار السد و ارتش سوریه است تا با تکفیر مبارزه کنند، این دوران مقاومت اسلامی است و دوران حسن نصرالله که بر همه دشمنان پیروز شد و عزت را به اسلام و اعراب داد. امروز دوران گردانهای قدس و تمام گردان‌های فلسطینی و محور مقاومت است که نباید آن را مقاومت سنی و شیعه بلکه مقاومت محمدی نامید.

زهیر جعید خاطرنشان کرد: حاکمان عرب در حق شهدا و ملت فلسطین خیانت کردند، امروز هنرمندی را دیدیم که با نقاشی شنی، ظلم به فلسطین را به تصویر کشید اما استکبار جهانی این ظلم‌ها را نمی‌بیند. موضوع فلسطین به همه دنیا مربوط است و همه باید در حمایت از فلسطین باشند. ما دین خود را در مقابل وسوسه‌گری استکبار ترجیح خواهیم داد، البته نباید علمای شیعه و سنی را تقسیم‌بندی کرد بلکه ما یک جسد واحد هستیم و از حق دفاع می‌کنیم و در مورد مسائل جهان اسلام به خصوص فلسطین با ظالمین مقابله خواهیم کرد. ما ملت مقاومت و پایداری هستیم و مایۀ افتخار است که به ما بگویند مدافعان محور مقاومت هستیم.

آخوند رهبر: ایران روح تازه‌ای در دل مردم فلسطین دمیده است

آخوند رهبر امام جمعه آق‌قلا در این مراسم با بیان اینکه مسجدالاقصی در آموزه‌های دینی اسلام از جایگاه مشخصی برخوردار است، گفت: موضوع آزادی فلسطین و مقابله با جنایت صهیونیست‌ها به فطرت انسان‌ها بر می‌گردد.

وی بر دفاع از حقوق ملت فلسطین در مجامع بین‌المللی تأکید کرد و گفت: راه علاج و درمان درد فلسطین جهاد و مقاومت است که برای رسیدن به پیروزی در این عرصه همه کشورهای اسلامی باید در کنار یکدیگر قرار گرفته و همیار همدیگر باشند. در دورانی موضوع فلسطین به‌فراموشی سپرده شد اما با ظهور جمهوری اسلامی ایران موضوع فلسطین باری دیگر به زبان‌ها افتاد و امروزه نیز در عرصه عمل شاهد حمایت‌های مختلف توسط ایران از فلسطینی‌ها هستیم.

وی با تأکید بر اینکه ایران روح تازه‌ای در دل مردم فلسطین دمیده است، اظهار کرد: ایران موجب شده است فلسطینی‌ها با قدرت بیشتری به مبارزه با استکبار جهانی بپردازند و در حمایت از فلسطین کشورهای مختلف بپا خیزند. فلسطین روز به روز قوی‌تر اما رژیم صهیونیستی هر روزه ضعیف‌تر و ناتوان‌تر می‌شود. ملت فلسطین شاجاعانه مبارزه با استکبار را دنبال کرده و امروز به عزت قابل توجهی رسیده‌اند که روز به روز این عزت و جایگاه درحال ارتقاء و رشد است.

عدنان منصور: وحدت؛ تنها راه مقابله با دشمن متحد

عدنان منصور وزیر اسبق امور خارجه لبنان نیز در این مراسم بر وحدت همه گروه‌های اسلامی تأکید کرد و گفت: برای ایجاد وحدت میان کشورهای اسلامی نخست باید مسئولان با یک دیگر ارتباط و تعامل داشته باشند. ارتباط مسئولین کشورهای اسلامی منشأ ایجاد وحدت میان کشورهای اسلامی است. حکومت‌های اسلامی باید راه ارتباط میان علمای امت اسلامی را ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: باعث تأسف است که می‌بینیم دشمنان با یکدیگر اتحاد دارند اما کشورهای اسلامی از یکدیگر جدا بوده و گاهی نسبت به یکدیگر اقدامات ناپسند انجام می دهند. در شرایط حساس دنیا که دشمنان با یکدیگر متحد شدند، چاره‌ای جز وحدت نیست. جمهوری اسلامی ایران دوست صادقی است که از کشورهای اسلامی حمایت های ویژه ای دارد.

سید جابر الجابری معاون وزیر فرهنگ عراق به عنوان سخنرانی بعدی این مراسم با اشاره به حرکت امام خمینی در مورد بستن سفارت اسرائیل بعد از انقلاب اسلامی، گفت: از زمانی که امام خمینی از فرانسه به تهران بازگشت و سفارت رییم صهیونیستی را بست پیام جدیدی را به جهان اسلام رساند. امام راحل پس از بسته شدن سفارت رژیم صهیونیستی فرمودند:«این رژیم باید از زمین محو شود»، پس از این سخن همه متوجه شدند که ایشان چه چالش بزرگی برای جهان اسلام معرفی کردند.

معاون وزیر فرهنگ عراق خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص) قول داد که این مسلمانان یک امت سرافراز خواهد بود؛ زیرا ایشان می‌دانستند که جو‌انان مجاهد و خون‌های پاک از این امت به جوشش خواهد آمد و ایشان پیش‌بینی کردند که امت اسلامی روزی بیدار خواهد شد و این امر هم اتفاق افتاده است. امام خمینی بذر وحدت را در خاک امت اسلامی کاشت تا امروز امت اسلامی در مقابل ظلم بایستد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید